RTV

Właściwy sposób podłączenia laptopa do telewizora

Gdy już zorientujesz się, jaki port ma twój laptop, reszta jest prosta: odpal Amazon i wyszukaj kabel ____-na-HDMI lub adapter _____-na-HDMI, wypełniając typ portu laptopa. Na przykład stary MacBook Air mojej żony używa Mini DisplayPort, więc potrzebujemy kabla Mini DisplayPort na HDMI lub przejściówki Mini DisplayPort na HDMI do podłączenia do telewizora. Z drugiej strony mój Chromebook zapewnia DisplayPort przez USB-C, więc zamiast tego potrzebuję kabla USB-C do HDMI. Pamiętaj, że jeśli masz starszą maszynę, która nie może przenosić dźwięku przez port wyświetlacza, możesz również potrzebować oddzielnego kabla audio.

Dostosuj opcje wyświetlania

: Whitson Gordon

Szczerze mówiąc, po znalezieniu kabla najtrudniejsza część się skończyła – ale aby uzyskać najlepiej wyglądający obraz, może być konieczne wprowadzenie pewnych poprawek.

Podłącz komputer do telewizora i przełącz na właściwe wejście. (np. jeśli podłączyłeś laptopa do złącza HDMI 3, użyj pilota telewizora, aby przełączyć się na złącze HDMI 3.) Na ekranie telewizora powinien pojawić się pulpit lub ekran logowania – chociaż może nie wyglądać dobrze. Jeśli jest rozmyty lub pikselowany, może to oznaczać odbicie ekranu laptopa i skalowanie w celu dopasowania – a jeśli w telewizorze brakuje wszystkich okien, prawdopodobnie rozszerza pulpit na telewizor jako drugi monitor. Możesz dostosować te ustawienia, wykonując następujące czynności:

  • Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, kliknij prawym przyciskiem pulpit i wybierz Ustawienia wyświetlania. Przewiń w dół do listy rozwijanej Wiele wyświetlaczy – możesz wybrać wyświetlanie tego samego obrazu na obu ekranach (niezalecane), rozszerzyć ekran laptopa na telewizor lub wyświetlać pulpit tylko na jednym z dwóch ekranów. Na diagramie u góry tego okna kliknij kwadrat odpowiadający Twojemu telewizorowi, a następnie przewiń w dół i upewnij się, że Rozdzielczość wyświetlacza jest ustawiona na właściwe wartości (1920 x 1080 dla telewizorów 1080p, 3840 x 2160 dla telewizorów 4K – niektóre starsze komputery mogą nie będzie w stanie wyprowadzić sygnału 4K, w takim przypadku 1080p jest w porządku).
  • Jeśli korzystasz z komputera Mac, przejdź do Preferencje systemowe> Wyświetlacze i kliknij kartę Układ. Tutaj możesz zaznaczyć pole Wyświetlacze lustrzane, aby pokazać to samo na obu ekranach, lub odznaczyć tę opcję, aby rozszerzyć pulpit na oba monitory. Jeśli zdecydujesz się wyświetlać obraz na obu ekranach, przejdź do karty Wyświetlacz, otwórz menu rozwijane „Optymalizuj dla” i wybierz telewizor z listy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook