GryNowościRTV

Wspaniały Asus ROG Flow X13 będzie tańszy o 1800 USD bez swojego eGPU

Asus ROG Flow X13 był jedną z najbardziej hucznych zapowiedzi targów CES 2021, nie bez powodu – jak często widzisz 13-calowy konwertowalny laptop do gier, zwłaszcza taki, który wygląda tak fajnie? – ale był haczyk. W sklepie Asusa ROG Flow X13 był wymieniany tylko w pakiecie za 3000 USD z eGPU XG Mobile. (Był to również jedyny link do zamówienia przedpremierowego przekazany mediom w momencie ogłoszenia Flow X13). To kawał zmiany, który skłonił większość recenzentów Flow X13 (łącznie ze mną) do wyrażenia zastrzeżeń co do wysokiej ceny.

Ale nowe wyjaśnienie od Asusa może zmienić grę. W najnowszym odcinku ROG Pulse Podcast, Menedżer ds. Marketingu Asusa Sascha Krohn wskazał, że firma planuje w przyszłości samodzielnie sprzedawać ROG Flow X13.

ROG Flow X13 jest odwrócony od aparatu.

„Było pewne nieporozumienie co do tego, że sprzedajemy go tylko w pakiecie, więc XG Mobile razem z X13” – powiedział Krohn. „Więc sprzedajemy go w pakiecie, ale sprzedajemy również oddzielnie, a to jest ważne”.

Ryan Nesbit, specjalista ds. Marketingu Asusa, podał przybliżoną cenę wywoławczą „1200 dolarów”. Nesbit i Krohn nie ujawnili harmonogramu ani daty wydania tej konfiguracji X13. Zapytaliśmy o to Asusa i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Ten punkt cenowy 1200 USD, jeśli Asus podąży za tym, byłby przełomem dla ROG Flow X13. Wiele recenzji wskazywało, że propozycja wartości X13 jako laptopa do gier o wartości 3000 USD jest niepewna poza dość niszową publicznością. Jego wewnętrzny procesor graficzny to podstawowy poziom w porównaniu z układami, które można znaleźć w innych ultraprzenośnych urządzeniach do gier, a zewnętrzne procesory graficzne mają tendencję do obniżania wydajności. (W końcu są poza laptopem.)

Ale jako laptop ogólnego przeznaczenia o wartości 1200 USD, czułbym się komfortowo nazywał Flow X13 absolutną kradzieżą. Nie tylko jest świetny prawie pod każdym względem – ma unikalną i solidną konstrukcję, świetną klawiaturę i doskonały ekran dotykowy 16:10 z obsługą rysika – ale zawiera ośmiordzeniowy procesor (zaczynając od AMD Ryzen 5900HS). To bez wątpienia najpotężniejszy układ, jaki można obecnie znaleźć w 13-calowej obudowie. Kosztujący 1200 USD ten laptop byłby nie do pomyślenia dla każdego, kto potrzebuje 13,4-calowego laptopa do pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej.

Lewa strona Asus ROG Flow X13.

Prawa strona Asus ROG Flow X13.

Z drugiej strony: oznacza to, że GeForce RTX 3080 XG Mobile (w pakiecie, który jest wymieniony na stronie Asusa, a także ten, który został wysłany do recenzentów) jest dość drogi. Krohn i Nesbit wskazali również, że wersja XG Mobile RTX 3070 będzie dostępna w przyszłości, z szacowaną ceną „od ośmiu do dziewięciu setnych”. Podstawowa matematyka sugeruje, że to uczyniłoby RTX 3070 XG Mobile nawet o 1000 USD tańszym niż konfiguracja RTX 3080 w pakiecie, który jest obecnie wymieniony. To dość duża delta, ale myślę, że zobaczymy.

Z podcastu nie wynika jasno, czy Asus planuje samodzielnie sprzedawać XG Mobile, czy też ten eGPU będzie sprzedawany w tańszym pakiecie Flow X13. Tutaj również poprosiliśmy Asusa o wyjaśnienie.

Możesz obejrzeć cały odcinek poniżej. Dyskusja na temat cen zaczyna się nieco ponad 15 minut za.

Fotografia: Monica Chin / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook