Różności i nowinki technologia

Wszystkie sposoby płatności telefonem lub smartwatchem

Jeśli przejdziesz do menu aplikacji, a następnie wybierzesz Ustawienia, możesz przełączać się między kodem PIN, rozpoznawaniem odcisków palców i rozpoznawaniem tęczówki, aby zweryfikować swoją tożsamość – oczywiście w zależności od tego, co jest dostępne na Twoim urządzeniu.

Podobnie jak w przypadku Apple Pay i Google Pay, możesz korzystać z Samsung Pay na telefonie Galaxy lub oglądać wszędzie tam, gdzie zobaczysz znak płatności zbliżeniowej, za pośrednictwem NFC. Samsung Pay faktycznie idzie jednak dalej, a także obsługuje starsze terminale z paskiem magnetycznym, w których normalnie przesuwa się kartę. Aby zapłacić telefonem, otwórz aplikację Samsung Pay, a następnie stuknij Zapłacić i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli używasz zgodnego zegarka Galaxy Watch do dokonywania płatności zbliżeniowych, otwórz aplikację Samsung Pay, aby upewnić się, że masz dostęp do potrzebnych kart. Kiedy nadejdzie pora na dokonanie płatności, naciśnij i przytrzymaj klawisz Wstecz na urządzeniu do noszenia, aż pojawią się karty – możesz następnie zbliżyć urządzenie do terminala, aby potwierdzić.

Fitbit Pay

: Fitbit

Producent urządzeń do noszenia Fitbit ma własny system Fitbit Pay od 2017 roku – i będzie to robić przynajmniej do czasu, aż Google dowie się, co z nim zrobi. Jeśli wychodzisz z urządzeniem Fitbit przypiętym do nadgarstka, pozostawiając telefon w domu, Fitbit Pay oznacza, że ​​nadal możesz zapłacić za kawę lub sok bez konieczności wyjmowania kart i wypłaty.

Urządzenia Fitbit współpracują z systemami Android i iOS, podobnie jak Fitbit Pay – potrzebujesz tylko urządzenia do noszenia i aplikacji Fitbit na Androida lub iOS. Fitbity obsługujące ten system płatności to Versa, Versa Special Edition, Versa 2, Versa 3, Sense, Ionic, Charge 3 Special Edition i Charge 4.

Aby zapłacić, potrzebujesz trackera lub smartwatcha, ponieważ Fitbit Pay nie będzie działać bezpośrednio z telefonu. Lista banków obsługujących Fitbit Pay nie jest tak długa, jak w przypadku innych metod płatności mobilnych, o których tutaj wspomnieliśmy, ale teraz liczy setki – więc istnieje duża szansa, że ​​Twój bank jest obsługiwany.

Aby skonfigurować metody płatności, przejdź do aplikacji Fitbit na telefonie, dotknij swojego awatara (w prawym górnym rogu), a następnie dotknij urządzenia, które chcesz skonfigurować. Wybierać Portfel i możesz skonfigurować swoje metody płatności i dodać kod PIN, aby je chronić.

Podobnie jak w przypadku innych opisanych powyżej metod, NFC służy do dokonywania płatności, a Fitbit Pay za pośrednictwem kompatybilnego urządzenia do noszenia będzie działać wszędzie tam, gdzie zobaczysz symbol płatności zbliżeniowej (lub wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty zbliżeniowe). Otwórz aplikację Wallet (zobacz tutaj instrukcje dotyczące konkretnego urządzenia), a następnie zbliż urządzenie do noszenia blisko terminala.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook