NowościOprogramowanie

Wszystko, co Apple ogłosił na WWDC 2021: iOS, iPadOS, macOS, aktualizacja AirPods

Od lat iPad jest ulubionym narzędziem w społeczności twórców, oferującym aplikacje do rysowania, edycji zdjęć i pracy z dźwiękiem. Ale dla tak zwanych pracowników wiedzy — ludzi, którzy spędzają większość czasu na pisaniu e-maili i pracy z dokumentami — iPad nie był zbyt przyjaznym środowiskiem pracy, z niedopracowanymi narzędziami do przełączania aplikacji i wielozadaniowości. To jest coś, co zauważyliśmy w naszej ostatniej recenzji nowego iPada Pro. Dziś Apple pokazało, że pracuje nad naprawieniem tych niedociągnięć.

Wraz z kolejną aktualizacją iPadOS otrzyma menu wielozadaniowości, które pojawi się u góry ekranu. Korzystając z małego menu podręcznego, możesz korzystać z aplikacji na pełnym ekranie, tworzyć podzielony widok z wieloma aplikacjami lub przesuwać okna z boku ekranu, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego, wszystko za pomocą jednego lub dwóch stuknięć. Przełączanie się między aplikacjami w podzielonym widoku jest eleganckie i odbywa się za pomocą kilku przesunięć. Te działania będą również działać ze skrótami klawiszowymi — jest to dobrodziejstwo dla pracowników wiedzy, którzy sparują swojego iPada z inteligentną klawiaturą do użytku jako zamiennik laptopa.

Inne aktualizacje: Aplikacja Notatki umożliwia lepszą współpracę dzięki możliwości przeglądania ostatnich zmian i oznaczania współpracowników w udostępnionym dokumencie. Widżety są aktualizowane w iPadOS o nowe, większe widżety i nowe akcje ułatwiające porządkowanie widżetów i zarządzanie nimi na ekranie głównym. Aplikacja Tłumacz również zyskuje na iPadzie, z dodatkową możliwością tłumaczenia tekstu we wszystkich Twoich aplikacjach, stronach internetowych, Wiadomościach — wszystkim w systemie. Coś naprawdę wyjątkowego: za pomocą Tłumacza możesz ćwiczyć pismo odręczne za pomocą Apple Pencil, więc jeśli chcesz odświeżyć swoje japońskie kanji, oto Twoje ujęcie.

WatchOS 8

Nowe funkcje zdrowia psychicznego i niektóre ulepszenia zdjęć są kierowane do Apple Watch.

: Apple

Twój stały towarzysz, Apple Watch, nie może klepać Cię po plecach i kazać Ci włożyć głowę między kolana, gdy masz atak paniki. Ale robi, co w jego mocy, aby wyluzuj z kilkoma nowymi funkcjami medytacyjnymi. Teraz aplikacja Oddychaj ma bardziej wciągającą animację. Nowa funkcja Reflect dostarcza ci podpowiedzi poprawiających samopoczucie, takich jak dziękczynienie za coś, co kochasz, lub przypominanie sobie czegoś, co sprawia ci radość (muszle!). System śledzenia snu wprowadzony do watchOS w zeszłym roku ma teraz również nowe sposoby mierzenia różnych celów snu, takich jak pomiar częstości oddechów.

Kontynuując trend medytacyjny, usługa Apple Fitness+ obejmuje teraz trening tai chi w celu zmniejszenia stresu, a także treningi w centrum uwagi artystów takich jak Keith Urban, które z pewnością powiększą bazę użytkowników. Nowa trenerka celebrytek, Jeanette Jenkins, również dołączyła do zespołu treningowego Fitness+ jako dodatkową atrakcję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook