Różności i nowinki technologia

Wybierz się na przejażdżkę modelem pociągu tego mężczyzny

Niektórzy ludzie spędzili pandemię na pisaniu następnej Król Learinni lamentują nad faktem, że tak nie jest. To nie ma znaczenia. Jest wiele inspirujących projektów pandemicznych do obejrzenia, ale jednym z najbardziej uderzających (i łamiących mózg) musi być ten modelowy film wideo stworzony przez Jasona Shrona z kanału YouTube Rapido Trains.

Shron jest zagorzałym entuzjastą pociągów i utalentowanym modelarzem. Ale jego projekt modelowego pociągu, który odtworzył kanadyjską linię kolejową VIA łączącą Toronto z Montrealem, jest naprawdę skarbem, który może stworzyć tylko dużo czasu (ze względu na blokady COVID-19) i pasję (dzięki docenieniu kolei przez całe życie). Spójrz tylko na ten film:

To materiał filmowy nakręcony z jednego z modeli pociągów Shrona, nałożony na okno modelu pociągu VIA w ludzkiej skali. Wygląda, niestety, jak przejażdżka pociągiem. Ale możesz się teraz zastanawiać: skąd Shron wziął model pociągu wielkości człowieka? Cóż, on też to zbudował – w swojej piwnicy:

Trzeba tu pochwalić dbałość o szczegóły. Modele nie tylko świetnie wyglądają – Shron kupił prawdziwe fotele kolejowe i inny sprzęt do odtworzenia wielkości człowieka – ale projekt dźwiękowy naprawdę to sprzedaje. Ostatni raz jechałem pociągiem ponad rok temu, ale delikatny szum klimatyzacji, ciche skrzypienie, gdy pociąg jedzie po torach, biały hałas rozmów innych ludzi i nagły szmer przejeżdżającego pociągu są nieomylne.

To prawie zbyt prawdziwe.

Rozważ konsekwencje: jeśli Shron może odtworzyć linię kolejową do prawie idealnej skali (i wagon wielkości człowieka), to gdzie się zatrzyma? Dlaczego nie model domu z modelem pociągu w środku? A może modelowe miasto zawierające to samo?

Nie mówię Witamy w Marwen; Więcej myślę Synecdoche, Nowy Jork. Może byliśmy tak skupieni na załamywaniu rąk z powodu szczerze śmiesznej popularności teorii symulacji, że zignorowaliśmy inny rodzaj teorii symulacji. Że miły człowiek z głębokim szacunkiem dla jednej z najwspanialszych form transportu ludzi (nie wysyłaj SMS-ów do samolotów, mój telefon jest wyłączony), mógł zbudować wokół nas doskonały, fałszywy świat bez naszej wiedzy. W takim razie, co jest naprawdę prawdziwe, wiesz? Jestem? Jesteś?

Uśmiechniętą twarz genialnego hobbysty CZY mężczyzny, który prowadzi nasz mały modelowy świat? Ty bądź sędzią.
: The Toronto Star

W każdym razie wideo jest bardzo relaksujące. Powinieneś dać mu zegarek.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook