Gry

Wycofane premiery Demon’s Souls i Final Fantasy XVI na PC to dziwny zbieg okoliczności

Sony powiedziało, że w ramach wczorajszej premiery PlayStation 5 Final Fantasy XVI i Dusze Demona nie były tylko wyłącznie na PS5 – zwiastuny obu gier ujawniły, że pojawią się również na PC. W tamtym czasie oznaczało to, że największa gra ogłoszona podczas prezentacji Sony, a także jeden z najbardziej znanych tytułów na PS5, nie wymagałby PS5 do ich odtwarzania. Jeśli dodasz fakt, że oba Spider-Man: Miles Morales i Horyzont Zakazany Zachód pojawi się również na PS4, być może zdecydowałeś poczekać z zakupem PS5 podczas premiery.

Ale wkrótce po tym wydarzeniu Sony i Square Enix weszły do ​​kontroli uszkodzeń, mówiąc to Final Fantasy XVI i Dusze Demona tak naprawdę nie przychodzą na PC.

To dziwny zbieg okoliczności i sprawia, że ​​skład PS5 wygląda o wiele mocniej, jeśli obie gry są przeznaczone wyłącznie dla konsoli nowej generacji Sony. Dusze Demona to długo oczekiwany remake klasycznej wersji PS3 z 2009 roku i będzie to jeden z zaledwie sześciu tytułów na PS5.

I Final Fantasy XVI to kolejna numerowana gra w jednej z najpopularniejszych serii gier – takiej, która pomogła zbudować markę PlayStation. Sony milcząco potwierdziło, jak ważna jest gra dla PS5, wykorzystując swoje niespodziewane ogłoszenie, aby rozpocząć całą wczorajszą prezentację – tylko po to, aby ujawnić drobnym drukiem, że gra pojawi się na PC, zmniejszając wpływ tego ogłoszenia na Sony.

Karta na końcu oryginału Final Fantasy XVI zwiastun filmu.
: Sony

Firma Sony wyraźnie zasugerowała, że ​​premiery komputerów PC pomogą rozwinąć jej działalność w zeszłym miesiącu, mówiąc w raporcie korporacyjnym na rok 2020, że „zbadamy możliwość rozszerzenia naszych własnych tytułów na platformę PC, aby promować dalszy wzrost naszej rentowności”. Chociaż nie jesteśmy pewni, czy to pierwsza impreza, nie byłoby dziwne, gdyby Final Fantasy XVI i Dusze Demona przyszedł do komputera. Tylko w tym roku dwa inne wielkie tytuły na PS4 zrobiły skok Death Stranding pojawi się na PC w lipcu i Horizon Zero Dawn pojawiające się w sierpniu. Detroit: Zostań człowiekiem przybył również na PC.

Oficjalne oświadczenia Sony i Square Enix o dostępności gier mętną całą sytuację. Rzecznik Square Enix powiedział The Verge w środę, że „tylko ogłosił” Final Fantasy XVI dla PS5, kierując nas do komunikatu prasowego. I powiedział Square Enix IGN że „nie mamy dalszych informacji, czy Final Fantasy XVI zostanie wydany na platformach innych niż PS5. ” Jeśli to prawda, że ​​jest on dostępny wyłącznie na PS5, dlaczego Square Enix nie może tego po prostu powiedzieć?

Sytuacja wokół Dusze Demona jest nieco wyraźniejszy, jak powiedział Sony Kotaku i The Verge że pecet wspomina w zwiastunie tej gry został omyłkowo uwzględniony i że gra będzie dostępna wyłącznie na PS5. Ale Sony nie odpowiedziała na pytania od The Verge pytając, czy Dusze Demona byłby na czas Wyłącznie na PS5 i może później trafić na PC. Death Stranding i Horizon Zero Dawn w końcu były też ekskluzywne dla PS4.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook