GryTelefony

Wydaje się, że sequel Sony PlayStation Phone przecieka, osiem lat za późno

Jeśli możesz, cofnij się myślami do delikatnego świata gadżetów około 2011 roku. Apple właśnie uruchomił Siri na iPhonie, Google robił największy nacisk na sieci społecznościowe dzięki Google Plus, a Sony zdecydowało, że nadszedł czas, aby wypuścić prawdziwe smartfon do gier: długo oczekiwany „PlayStation Phone”, oficjalnie nazwany Xperia Play.

W żadnym wypadku nie był to wielki sukces. Rok 2011 Engadget recenzja chwaliła mechanizm wysuwania telefonu i gamepada, ale narzekała na jego przyciemniony ekran i brak grywalnych tytułów. Urządzenie miało jednak swoich fanów, z których wielu w 2012 roku było podekscytowanych szeptem Xperii Play 2. Ta obiecana kontynuacja nigdy się nie pojawiła, ale osiem lat po tym, jak pojawiły się pierwsze plotki o PlayStation Phone 2, obrazy rzekomo przedstawiające urządzenie pojawiły się w Internecie.

Zdjęcia telefonu zostały udostępnione na subreddicie Xperii przez użytkownika, który znalazł ofertę urządzenia w Idle Fish, chińskim sklepie z używanymi towarami prowadzonym przez Alibaba. Sprzedawca twierdzi, że telefon jest tylko prototypem i nie ma możliwości zweryfikowania jego autentyczności. Sklep sprzedawcy sugeruje jednak, że ma pewne źródła w świecie przestarzałej technologii, z innymi aukcjami, w tym zestawem deweloperskim PS3 i klasycznymi klawiaturami, takimi jak czczony IBM Model F.

Urządzenie ma przyciski na lewym i prawym ramieniu, a także zwykłe przyciski D-pad i PlayStation.
: via Idle Fish

Tak, włącza się! Ale nie jest jasne, czy może zrobić więcej.
: via Idle Fish

Z tyłu urządzenia widać starą markę Sony Xperia.
: via Idle Fish

Telefon z pewnością wygląda na część. Ma ten sam wysuwany mechanizm, co oryginalna Xperia Play i PSP Go, D-pad, zestaw standardowych przycisków PlayStation, przyciski lewego i prawego ramienia oraz logo Xperia z tyłu. Jest też tajemniczy przycisk „3D”, który był prawdopodobnie związany z funkcjami podobnymi do stereoskopowego wyświetlania w 3DS Nintendo.

Warto zauważyć, że przód telefonu ma przyciski pojemnościowe zamiast przycisków sprzętowych. Jest to zgodne ze zmianami w projektowaniu telefonów Xperia od 2012 r. I pasuje do wyciekającego renderowania Xperia Play 2, który pojawił się na blogach gadżetów w 2012 r. Innymi słowy: może to być prawdziwa okazja, ale my nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno.

Z pewnością warto pomyśleć, co by się stało, gdyby Xperia Play znalazła rynek. Czy smartfony do gier stałyby się głównym nurtem, a nie niszową, jeśli trwałą kategorią produktów? Pomimo swoich ograniczeń Xperia Play podobno radziła sobie z grami PlayStation niezwykle płynnie (obejrzyj tę recenzję wideo urządzenia z 2019 roku, aby uzyskać dogłębne spojrzenie), a kto nie chciałby mieć w kieszeni tylnego katalogu PS1?

Ale Sony najwyraźniej uważało, że podejście hybrydowe po prostu nie było tego warte. Rzeczywiście, w 2011 roku wypuścił również PS Vita: następcę PSP, który z łatwością zadbał o wszystkich fanów Sony, którzy szukają niezawodnej i przenośnej gry.

A w 2020 roku trudno sobie wyobrazić, aby dedykowany telefon do gier kiedykolwiek powrócił. Po co zawracać sobie głowę, skoro możesz po prostu przesyłać strumieniowo większość gier konsolowych na wybrany smartfon? Jeśli Xperia Play 2 wreszcie się pojawiła, to tylko jako wrak statku z dawno zapomnianej epoki.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook