Nowości

Wydarzenie Apple iPhone 12: 7 największych ogłoszeń

Firma Apple właśnie zakończyła swoje wydarzenie „Hi, Speed”, podczas której ostatecznie zdjął cztery nowe telefony iPhone 12, które mają zupełnie nowy wygląd i będą obsługiwać sieci bezprzewodowe 5G. Firma Apple zaprezentowała również HomePod mini, mniejszą i tańszą wersję inteligentnego głośnika HomePod.

Jeśli chcesz przeczytać szczegółową relację z wydarzenia, sprawdź nasz blog na żywo z komentarzami Dietera Bohna i Nilaya Patela. Ale jeśli chcesz przeczytać tylko najważniejsze wiadomości z serialu, mamy Cię tutaj.

: Apple

IPhone 12 ma nowy wygląd z płaskimi krawędziami, nawiązujący do iPhone’a 4 i iPhone’a 5. Standardowy iPhone 6,1-calowy ma dwa tylne aparaty i oba będą teraz obsługiwać tryb nocny. To i cała linia iPhone’ów 12 obsługują 5G. A ekran iPhone’a 12 ma również nową szklaną osłonę „Ceramic Shield”, która według Apple sprawi, że ekran będzie bardziej wytrzymały. Możesz zamówić w przedsprzedaży iPhone’a 12 16 października za 799 USD przed wydaniem z 23 października.

: Apple

Firma Apple ujawniła również nowy, mniejszy iPhone, iPhone 12 mini, który ma 5,4-calowy ekran i podobne parametry do pełnowymiarowego iPhone’a 12. Możesz go zamówić w przedsprzedaży 6 listopada za 699 USD, a jego premiera nastąpi 13 listopada.

: Apple

Firma Apple ogłosiła nowy iPhone w rozmiarze Max, a jego 6,7-calowy ekran jest największym jak dotąd na iPhonie. IPhone 12 Pro Max ma trzy tylne kamery, które oferują 5-krotny zoom optyczny, czujnik LIDAR do takich rzeczy, jak ulepszone aplikacje rzeczywistości rozszerzonej i szybszy autofokus oraz zewnętrzny pasek ze stali nierdzewnej. Będzie dostępny w przedsprzedaży 6 listopada za 1099 USD i ukaże się 13 listopada.

Apple wprowadza także 6,1-calowy iPhone 12 Pro, który będzie kosztował 999 USD i będzie dostępny w przedsprzedaży 16 października przed 23 października.

: Apple

Nowy HomePod mini jest mniejszy niż oryginalny model i ma nowy zaokrąglony kształt. Podobnie jak pełnowymiarowy HomePod, mini ma dotykowe elementy sterujące na górze, integrację z Siri i jest dostępny w dwóch kolorach (gwiezdna szarość i biały). Jest zasilany przez chip S5, który po raz pierwszy zadebiutował w Apple Watch Series 5. HomePod mini pojawi się 16 listopada za 99 USD i możesz zamówić ją w przedsprzedaży 6 listopada.

Verizon powiedział, że teraz wdraża ogólnokrajową sieć 5G, która, jak twierdzi, dotrze do 200 milionów ludzi. Wcześniej Verizon 5G wykorzystywał wyłącznie technologię mmWave, która może być bardzo szybka, ale ma ograniczony zasięg. Ogólnokrajowa sieć 5G firmy Verizon będzie korzystać z technologii dynamicznego współdzielenia widma ”(DSS), która umożliwia operatorowi równoległe korzystanie z LTE i 5G.

Apple ponownie wprowadziło ładowanie MagSafe, choć tym razem jest to bezprzewodowe ładowanie podkładek do nowej linii iPhone’a 12. Dostępne są dwie różne opcje: ładowarka MagSafe do ładowania jednego urządzenia na raz oraz MagSafe Charger Duo do ładowania dwóch naraz, w tym odchylane miejsce do ładowania zegarka Apple Watch.

Etui Apple iPhone 12 również mają magnes w środku, dzięki czemu nadal można używać ładowarek MagSafe, a także dołączać dodatkowe akcesoria, takie jak klips do portfela.

Podobnie jak w przypadku Apple Watch, Apple zdecydowało się usunąć ładowarkę ścienną z pudełka iPhone’a 12, a przewodowe słuchawki EarPod również nie będą dołączone. Dołączony kabel to USB-C na Lightning.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook