Nowości

Wydarzenie Apple „Spring Loaded”: czego się spodziewać

Apple oficjalnie ogłosił wydarzenie „Spring Loaded”, które odbędzie się 20 kwietnia, co jest pierwszą ważną zapowiedzią produktu w 2021 roku.

W przeciwieństwie do wielu wydarzeń Apple, wiosenne wydarzenia wydają się być nieco bardziej rozproszone: w jednym roku można zobaczyć iPady z wyższej półki, w innym wydarzenie bardziej ukierunkowane na edukację lub uruchomienie kompleksowej strategii usługowej. W tym roku plotki wskazują na odświeżoną linię iPada Pro, potencjalnie z pierwszymi panelami Mini LED firmy Apple – co przyniosłoby duży skok do przodu w przypadku wyświetlaczy tabletów firmy. Ale mogliśmy również zobaczyć nowe AirPods, znane od dawna urządzenia śledzące AirTag firmy, nowy iPad Mini i nie tylko.

Postępowanie powinno rozpocząć się we wtorek o godzinie 13:00 czasu wschodniego, ale jeśli szukasz wczesnego podglądu, oto, czego prawdopodobnie możesz się spodziewać.

iPad Pro

Minął ponad rok od ostatniego odświeżenia iPada Pro przez Apple, a model 2020 – dość iteracyjna aktualizacja do wersji 2019 – zaczyna być trochę długi w zębie, zwłaszcza w porównaniu z ulepszonymi specyfikacjami najnowszego Apple’a. iPhone’y i M1 Macs.

Podobnie jak w zeszłym roku, Apple ma wypuścić zarówno 11-calowe, jak i 12,9-calowe modele iPada Pro; ale większy iPad Pro ma dokonać dużego przełomu w technologii ekranu, aby zadebiutować na pierwszym wyświetlaczu Mini LED firmy Apple. Dodatkowe plotki wskazują, że dostawa paneli Mini LED może być trudna do zdobycia, że ​​zapasy większego modelu mogą być ograniczone w momencie premiery lub że Apple może opóźnić wydanie 12,9-calowej wersji, dopóki dostępność nie będzie lepsza.

: Brennan King / The Verge

Raport z Bloomberg rzuca więcej światła na to, czego się spodziewać: podczas gdy ogólny projekt dwóch tabletów ma pozostać w dużej mierze taki sam jak model z zeszłego roku, oczekuje się, że Apple wymieni układ A12Z na nowszy procesor, o którym mówi się, że jest na równi z jego nowszy chipset M1. Mówi się również, że nowe iPady zostaną zaktualizowane do portu Thunderbolt (z szybszymi prędkościami danych i szerszym wyborem urządzeń peryferyjnych niż standardowy port USB-C) i wyposażone w zmodernizowane kamery.

Apple może również potencjalnie mieć nowe akcesorium Apple Pencil, które będzie współpracować z nowymi iPadami Pro. Zdjęcia nowej, błyszczącej wersji rysika krążyły na Twitterze, a zwiastun „spring forward” może sugerować, że Apple może zaoferować sprężynową końcówkę, podobną do tego, co Wacom oferuje na swoich długopisach.

AirTags

: Guilherme Rambo / 9to5Mac

Mówi się, że jeden z najgorzej strzeżonych sekretów Apple od lat, przypominający kafelek AirTags Apple pojawia się na prawie każdym wydarzeniu i ogłoszeniu Apple od początku 2019 roku. Mówi się, że są to małe, okrągłe znaczniki z Bluetooth i ultraszerokopasmowymi chipami radiowymi, AirTags polegałby na istniejącej aplikacji Apple Find My oraz sieci iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac, aby umożliwić użytkownikom śledzenie i znajdowanie brakujących obiektów (podobnie jak użytkownicy mogą obecnie śledzić zgubione telefony).

AirTags potencjalnie działałyby również z chipem U1 najnowszych modeli iPhone’a, aby umożliwić oparte na AR ultraszerokopasmowe śledzenie w obszarach lokalnych – coś, co ostatnio Samsung zaczął również oferować w swoim Galaxy SmartTag Plus.

Były odniesienia do AirTags (lub tagów Apple) w wyciekach kodu iOS, niekończących się plotkach, a nawet w oficjalnym filmie pomocniczym, który wyraźnie ujawnił nazwę „AirTags” jako część funkcji wyszukiwania offline w zeszłym roku. Jedyne, co pozostało, to oficjalne ogłoszenie ich przez Apple.

iPad Mini

Również od dawna oczekiwany na aktualizację jest często zaniedbywany iPad Mini firmy Apple, który został ostatnio odświeżony ponad dwa lata temu w marcu 2019 r. (Biorąc pod uwagę, że że aktualizacja pojawiła się po czteroletniej suszy dla iPada Mini, odświeżenie w tym roku faktycznie pobiło normę). Obecny model ma dokładnie przestarzały projekt, którego Apple używał przez prawie dekadę, ze starszym procesorem A12 do rozruchu, więc Apple ma też dużo miejsca na ulepszenia.

Dodanie oliwy do ognia to jedno i drugie Bloomberg i znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wskazał na większego iPada Mini (potencjalnie z 8,5-calowym wyświetlaczem, który może pochodzić z wyeliminowania niektórych masywnych ramek z 2012 roku) na 2021 rok.

AirPods 3

Od miesięcy krążą pogłoski o trzeciej generacji AirPods firmy Apple, która ma mieć krótsze trzony i wymienne końcówki douszne, podobnie do obecnego projektu AirPods Pro. Mówi się, że zaktualizowane AirPods mają lepszą żywotność baterii niż ich poprzednicy. Mówi się również, że Apple pracuje nad odświeżonym projektem AirPods Pro, który całkowicie wyeliminowałby trzpień słuchawki, ale tak jak Bloomberg ”W raporcie odnotowano, że przeprojektowanie jest bardziej zaawansowane – więc jest mało prawdopodobne, że pojawią się tutaj.

Telewizor apple

: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Apple TV 4K znajduje się w dziwnym miejscu w ofercie Apple. Wydany w 2017 roku jest jednym z najstarszych produktów Apple wciąż sprzedawanych. Przy 180 USD jego cena została od tego czasu pokryta przez Roku, Amazon i Google, z których wszystkie oferują porównywalne urządzenia do transmisji strumieniowej 4K za ułamek ceny.

Podobno Apple pracuje nad odświeżonym modelem na 2021 rok, w którym dodany zostanie szybszy procesor i nowy pilot, który zastąpi niesławnego Siri Remote. Karty mogą również obsługiwać częstotliwości odświeżania HDMI 2.1 i 120 Hz. Ale bardziej niż nowe funkcje, Apple TV 4K pilnie potrzebuje obniżki ceny – coś, co Apple jest historycznie bardziej powściągliwe.

iOS 14.5

Biorąc pod uwagę tempo zarówno deweloperskich, jak i publicznych wersji beta, jest prawie pewne, że Apple oficjalnie wyda iOS 14.5 podczas wydarzenia lub bezpośrednio po nim (zwłaszcza jeśli ma nowy sprzęt do iPada). Nowe oprogramowanie obiecuje dodać możliwość łatwiejszego odblokowywania iPhone’a podczas noszenia maski przez Apple Watch, nowe emotikony i wysoce dyskutowaną funkcję Apple Tracking Transparency, która wzbudziła szczególną złość na Facebooku.

MacBooki i komputery iMac oraz Mac Pro (o mój!)

Po szokująco wspaniałym debiucie pierwszej jesieni komputerów Apple z silikonem firmy Apple zeszłej jesieni z M1 MacBook Air, Pro i Mac Mini, wszystkie oczy skierowane są na kolejne kroki Apple w przejściu na ARM. Mówi się, że firma pracuje nad wieloma nowymi komputerami Mac, ponieważ chce osiągnąć swój ambitny cel, jakim jest całkowite przejście z chipów Intela w ciągu dwóch lat. Obejmuje to mocniejsze MacBook Pro, które zrezygnowałyby z paska Touch Bar, przywróciłyby MagSafe i dodatkowe porty oraz zostały wyposażone w ulepszony układ z serii M. Mówi się, że w przygotowaniu jest również nowy iMac i mniejszy Mac Pro (również wyposażony w chipy z serii M).

Jednak z WWDC tuż za rogiem, prawdopodobne jest, że do tego czasu nie usłyszymy więcej o nowym sprzęcie Mac, zwłaszcza jeśli Apple planuje debiut bardziej deweloperskich i profesjonalnych laptopów i komputerów stacjonarnych Apple Silicon.

Coś zaskakującego

Oczywiście w Apple nigdy nie wiesz, czego się spodziewać – co oznacza, że ​​zawsze jest miejsce na niespodziewane ogłoszenie lub dwa podczas imprezy Spring Loaded, której nawet my nie widzieliśmy. Czy Apple może drażnić swój stary zestaw słuchawkowy VR? Odświeżony iPhone SE? Pierwsze spojrzenie na Apple Car? Cokolwiek się stanie, bądź na bieżąco The Verge dla wszystkich szczegółów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook