Gry

Wydarzenie Galactus w Fortnite było gigantyczną strzelanką zręcznościową – a teraz gra nie działa

Sezon z motywami Marvela Fortnite zakończyło się hukiem wielkości Galactus. Jak powiedziano od debiutu sezonu 4 w sierpniu, bieżący sezon gry zakończył się wydarzeniem na żywo, w którym Fortnite gracze przeciwko superzłoczyńcowi wielkości planety w dramatycznej rozgrywce – i zakończyło się to spadkiem gry, zastąpionym licznikiem czasu na rozpoczęcie sezonu 5.

Dla tych, którym udało się dostać na imprezę, wszystko zaczęło się dość łagodnie. Spędziłem około pół godziny po prostu kręcąc się na helikopterze Avengersów z pustymi rękami, nie mogąc zrobić nic takiego jak zbudowanie lub podniesienie broni. Nawet epickie opublikował wiadomość informowanie graczy, że rzeczywiście znaleźli się we właściwym miejscu.

Kiedy wydarzenie zaczęło się prawidłowo, Galactus powoli udał się na wyspę, po czym wykrzyczał złowieszcze słowa „Uwaga. Jestem głodny.” Następnie zrzucił helikopter z nieba, a gracze zostali poprowadzeni do akcji przez samego Iron Mana. To było dziwne wydarzenie: aby powstrzymać Galactus przed zniszczeniem wyspy, gracze musieli pilotować wersję kultowego autobusu bojowego uzbrojoną w materiały wybuchowe, aby nakarmić supervillaina. Wszystko potoczyło się jak przesadna strzelanka zręcznościowa i ostatecznie zakończyło się eksplozją Galactus, pozostawiając wyspę pozornie nietkniętą.

Było też drażnienie łączące wydarzenia Fortnitedziwna tradycja: wszystko zakończyło się ujęciem głównego bohatera Jonesy’ego w garniturze, leżącego na podłodze w szarym biurze. Obecnie gra nie działa, a odliczanie odlicza godziny do rozpoczęcia sezonu 5 o 12:00 ET dzisiejszej nocy.

Przed wydarzeniem można było zobaczyć twarz Galactus patrzącą w tle podczas meczów Battle Royale, która z każdym mijającym dniem stale rosła. Wygląda również na to, że deweloper Epic spodziewał się dużego tłumu, ostrzegając graczy, aby przybyli na godzinę przed rozpoczęciem o 16:00 (chociaż zaczęło się nieco później).

Oczywiście to tylko najnowsze z serii dramatycznych wydarzeń na żywo w Fortnite. W przeszłości obejmowało to bitwę mecha z kaiju, eksplozję, która zalała wyspę i serię koncertów Travisa Scotta. Być może najbardziej ambitni widzieli, jak cała wyspa została wciągnięta w czarną dziurę, zamykając grę na kilka dni, przed uruchomieniem Fortnite: Rozdział 2.



Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook