GryNowościOprogramowanieRTV

Wydarzenie Windows 11: czego można oczekiwać od Microsoft

Wydarzenie Microsoftu „następnej generacji” Windows odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, 24 czerwca o godzinie 11:00 czasu wschodniego. Dzięki dużemu wyciekowi Windowsa 11 już wiemy, czego możemy się spodziewać po wydarzeniu Microsoftu.

Oczekuje się, że firma Microsoft ogłosi nową wersję systemu Windows, nazwaną Windows 11. Firma Microsoft drażniła się ostatnio z „nową wersją systemu Windows” i opublikowała wiele wskazówek, że prawdopodobnie będzie to Windows 11. To specjalne wydarzenie Windows rozpoczyna się o godzinie 11:00 ET, a zaproszenie zawiera okno, które tworzy cień z konturem, który wygląda jak liczba 11. Kierownictwo firmy Microsoft również od miesięcy drażniło się z ogłoszeniem „następnej generacji systemu Windows”, a 11-minutowy film drażnił nowy system Windows 11 dźwięk uruchamiania.

Spodziewamy się, że system Windows 11 będzie zawierał nowy interfejs użytkownika, nowy sklep Windows i wiele więcej. Całe wydarzenie będziemy relacjonować na żywo o Pogranicze, ale oto podsumowanie tego, czego oczekujemy.

Część nowego interfejsu użytkownika systemu Windows 11.

Nowy interfejs użytkownika systemu Windows 11

Od miesięcy wiemy, że Microsoft pracuje nad ulepszeniami interfejsu użytkownika w systemie Windows i wygląda na to, że większość z nich pojawi się w systemie Windows 11. Ujawniona wersja systemu operacyjnego zawiera zaktualizowany projekt, z nowym menu Start, które teraz się pojawia wyśrodkowany na pasku zadań.

Nowy atrament w systemie Windows w systemie Windows 11.

Widgety Windows w Windows 11.

Jest bardzo podobny do tego, co widzieliśmy w systemie Windows 10X, który Microsoft anulował na rzecz przeniesienia części tego systemu operacyjnego do głównej wersji systemu Windows. Wersja systemu Windows 10X została pierwotnie stworzona dla urządzeń z dwoma ekranami, ale Microsoft zawiesił tę pracę.

Nowe menu Start w systemie Windows 11 działa jak program uruchamiający w wyciekającej kopii, umożliwiając szybkie znajdowanie ostatnio używanych dokumentów lub ulubionych aplikacji. Kafelki na żywo, które pierwotnie pojawiły się w systemie Windows 8, zniknęły, ale nadal możesz przenieść menu Start na lewą stronę ekranu.

Istnieją inne subtelne ulepszenia interfejsu użytkownika poza tylko menu Start i przyciskiem. Spodziewamy się dużego nacisku na zaokrąglone rogi w systemie Windows 11 i nowych ulepszeń wielozadaniowości na tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych. Ujawniona kopia nie zawiera wszystkich zmian w interfejsie użytkownika i spodziewamy się dodatkowych zmian na pasku zadań, centrum powiadomień i ogólnych częściach systemu Windows, takich jak wyskakujące okienko głośności i nie tylko.

Nowy sklep Windows

Przewidujemy również, że Microsoft poświęci czas na rozmowy o swoim nowym podejściu do sklepu w systemie Windows 11. Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella drażnił się ze „znaczącymi aktualizacjami” systemu Windows, które skupią się na możliwościach ekonomicznych dla programistów i twórców. „Stworzymy dziś więcej możliwości dla każdego dewelopera Windows i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do tworzenia i dystrybucji aplikacji oraz zarabiania” – powiedział Nadella w zeszłym miesiącu.

Sklep Windows wymaga remontu.

Microsoft podobno pracuje nad nowym sklepem Windows, który jest otwarty dla wszystkich aplikacji i gier. Remont może utorować programistom drogę do przesyłania dowolnej aplikacji Windows do sklepu, w tym przeglądarek takich jak Chrome lub Firefox, a nawet zezwolić na platformy handlowe innych firm w aplikacjach. .

Włączenie platform handlowych innych firm w aplikacjach znalezionych w sklepie Windows umożliwiłoby programistom ominięcie 15-procentowego cięcia, jakie firma Microsoft pobiera od programistów korzystających z płatności w ramach aplikacji. Byłaby to znacząca zmiana w czasie, gdy Microsoft, Epic Games i inni wywierają presję na Apple, aby wprowadzić zmiany w zasadach App Store.

Firma Microsoft ogłosiła niedawno redukcję do 30-procentowego cięcia, które pobiera również z gier na komputery PC w sklepie z systemem Windows. To spadło do zaledwie 12 procent, poniżej 15-procentowego cięcia, jakie zajmuje w aplikacjach. Pasuje do tego, co Epic Games oferuje we własnym sklepie, a ruch prawdopodobnie wywrze większą presję na sklep Steam firmy Valve.

Laptop Microsoft Surface

Spodziewaj się poprawy wydajności i wielozadaniowości w systemie Windows 11.
Fot. Amelia Holowaty Krales / The Verge

Skoncentruj się na tych, którzy polegają na systemie Windows

Podczas gdy Microsoft próbował w przeszłości zachęcić twórców, programistów i inne osoby do systemu Windows, oczekujemy, że firma skupi się na podstawowych ulepszeniach systemu Windows 11, które przyniosą korzyści tym, którzy na co dzień polegają na systemie operacyjnym.

Microsoft był zaskoczony, gdy podczas pandemii eksplodował system Windows i wydaje się, że system Windows 11 jest szansą na udowodnienie, że firma zainwestowała więcej w ogólną kondycję swojego liczącego się od dziesięcioleci systemu operacyjnego. Mamy nadzieję, że większy nacisk zostanie położony na produktywność, a nawet na niektóre funkcje dla zaawansowanych użytkowników, a także na zwykłe ulepszenia zabezpieczeń, które firma Microsoft zwykle zapewnia w nowych wersjach systemu Windows. .

Widzieliśmy wskazówki dotyczące ulepszenia interfejsu wielozadaniowości na komputerach stacjonarnych, a nawet tabletach w ujawnionej wersji systemu Windows 11, z nowym interfejsem użytkownika, który umożliwia łatwe przyciąganie aplikacji. Microsoft poprawia również sposób obsługi wielu monitorów w systemie Windows 11, kładąc kres frustracjom, które zaawansowani użytkownicy doświadczają od lat.

Istnieje również szansa dla Microsoftu, aby bardziej skupić się na grach w systemie Windows 11. Ostatnio był to duży obszar zainteresowania po stronie Xbox, a Microsoft przyznał wiele lat temu, że ma dużo pracy do zrobienia w grach na komputerach z systemem Windows. Niektóre z nich już się rozpoczęły dzięki nowej aplikacji Xbox, którą spodziewamy się zobaczyć w systemie Windows 11, oraz imponującej konsoli Xbox Game Bar. Ale są pewne podstawowe zmiany, które Microsoft może wprowadzić w systemie Windows, aby poprawić wydajność i wydajność gier na PC.

Spodziewamy się, że usłyszymy więcej o funkcji Auto HDR z konsoli Xbox, która pojawi się w systemie Windows, a także o ulepszeniach, takich jak DirectStorage, które przyspieszą ładowanie gry. Chcielibyśmy również zobaczyć kilka ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa gry, aby zapobiec celowaniu i atakom ściennym w grach, ale nie oczekujemy, że system Windows 11 sam rozwiąże ten skomplikowany problem. Microsoft ma szansę udowodnić, że jest bardziej zaangażowany w gry komputerowe z systemem Windows 11, zwłaszcza że jest to platforma wybierana przez graczy na PC.

Bezpłatna aktualizacja

Spodziewamy się, że system Windows 11 będzie teraz bezpłatną aktualizacją dla dowolnego komputera z systemem Windows 10. Microsoft skupił się głównie na darmowych aktualizacjach do systemu Windows 10 w okresie jego uruchomienia i nie miałoby sensu nagle zacząć pobierać opłat za system Windows 11. Microsoft czerpie większość swoich przychodów z systemu Windows poprzez licencje OEM lub licencje komercyjne, więc bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 11 dla konsumenci wydają się bezmózgiem.


Bądź na bieżąco z Pogranicze 24 czerwca o 11:00 ET / 8:00 PT. Będziemy omawiać wszystkie ogłoszenia Microsoft dotyczące systemu Windows 11 wraz z blogiem na żywo o wszystkim, co dzieje się podczas wydarzenia nowej generacji systemu Windows.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook