Gry

Wydawca Control wyjaśnia, dlaczego nie oferuje bezpłatnej aktualizacji nowej generacji

Dzisiaj 505 Games próbuje oczyścić atmosferę, publikując na blogu post o tym, dlaczego nie będzie oferować posiadaczom oryginału Kontrola gra darmową aktualizację nowej generacji, gdy ta wersja zostanie wydana w 2021 roku. Pojawi się po ogłoszeniu tego w zeszłym tygodniu Kontrola: Ultimate Edition, wydanie za 39,99 $, które zawiera grę podstawową z całą zawartością do pobrania, będzie dać graczom na PS4 lub Xbox One bezpłatną aktualizację do wersji następnej generacji. 505 wywołało reakcję, mówiąc, że nie zaoferuje takiego ulepszenia osobom, które kupiły oryginalną kopię gry wydaną w 2019 roku.

Wydawca trzyma się swojego pierwotnego stanowiska i nie oferuje bezpłatnej aktualizacji obecnym właścicielom Kontrolachociaż chce, aby gracze wiedzieli, że zbadał wiele ścieżek, aby to się stało. Nie wchodzi w szczegóły, ale każda z tych ścieżek najwyraźniej kończyła się tym, że niektórzy gracze „zostali wykluczeni z aktualizacji z różnych powodów”.

Zespół 505 mówi również, że „Aby przenieść Control na konsole nowej generacji w jakiejkolwiek formie, musieliśmy podjąć kilka trudnych decyzji, a te przyszły w postaci stworzenia uproszczonego planu produktu Control Ultimate Edition, który mamy dzisiaj”.

: Remedy Entertainment

Mimo że nic się nie zmienia, blog przypomina graczom, że podstawowa gra i wszystkie jej DLC będą wstecznie kompatybilne zarówno na PS5, jak i Xbox Series X. Edycja Ultimate nadchodzące na konsole nowej generacji będą zawierały tę samą zawartość, co wersja gry obecnej generacji. Główną rzeczą, której przegapisz podczas grania w grę dzięki kompatybilności wstecznej, jest ulepszona grafika.

Przyznam, że byłam bardziej rozczarowana tym ostatnim tygodniem, kiedy pisałam o tym po raz pierwszy, niż teraz. kocham Kontrolai chociaż nie zgadzam się z zasadą, że pierwsi użytkownicy powinni zostać zmuszeni do ponownego zapłacenia za grę na PS5 i Xbox Series X, rozumiem wniosek. Gdyby gra została pierwotnie wydana pod koniec 2019 roku lub w tym roku, kiedy obie konsole stały się potwierdzonymi produktami z datami premiery, zdecydowanie spodziewałbym się, że 505 Games wyda zaktualizowany plan, który zapętli wszystkich bez żadnych kosztów. Ale od premiery gry minął już prawie rok i myślę, że granica musi być gdzieś wytyczona.

Jeśli już, to możliwość grania w grę dzięki kompatybilności wstecznej jest dobrym pocieszeniem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook