Różności i nowinki technologia

Wygląda na to, że pierwszy tracker UWB Samsunga, SmartTag Plus, jest już prawie tutaj

Samsung ogłosił w styczniu wprowadzenie do swojej linii urządzeń do śledzenia przedmiotów Galaxy SmartTag, a wtedy powiedział, że premium SmartTag Plus, który ma technologię ultraszerokopasmową (UWB), która umożliwia bardziej precyzyjne śledzenie przedmiotu w relacji z Tobą, niż robi to Bluetooth. zostanie wydany jeszcze w tym roku. Teraz jednak są pewne wskazówki, że SmartTag Plus może pojawić się wkrótce, prawdopodobnie już 12 kwietnia.

Być może najbardziej wymowną wskazówką wskazującą na rychłe pojawienie się SmartTag Plus jest to, że sprzedawca detaliczny B&H Photo ma już czarny model urządzenia dostępny w przedsprzedaży, z „oczekiwaną dostępnością” 12 kwietnia. Oto link do listy B&H, jeśli chcesz spróbować przedpremierowo zamówić dla siebie SmartTag Plus. Ale ponieważ Samsung jeszcze nie udostępnił tej daty, możliwe, że firma B&H może przesunąć tę oczekiwaną datę, jeśli nie jest ona dokładna.

: B&H Photo

Nadchodzący tracker pozycji pojawił się również w opublikowanych w środę dokumentach Federalnej Komisji Łączności. Może to wskazywać, że produkt będzie dostępny w sprzedaży w najbliższej przyszłości, ale nie jest to żadna gwarancja.

Samsung nie jest jedyną firmą zainteresowaną technologią UWB. Od dawna mówi się, że Apple pracuje nad własnym narzędziem do śledzenia przedmiotów wyposażonym w UWB, rzekomo zwanym AirTags, a analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział w styczniu, że Apple planuje wypuścić je w tym roku. Tile podobno przygotowuje również swój własny tracker przedmiotów z UWB.

Apple zbudował również swój układ U1, który umożliwia UWB w serii iPhone 11 i 12, a nawet w Apple Watch Series 6, ale jak dotąd nie wykorzystywał tej technologii zbyt wiele, z wyjątkiem bardziej precyzyjnego AirDrop. Układ U1 pozwoli również właścicielom BMW iX bezprzewodowo odblokować swoje samochody, gdy pojazd zostanie wypuszczony w Europie pod koniec tego roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook