Różności i nowinki technologia

Wykorzystaj jak najlepiej maskę

Po tym, jak COVID-19 zaczął dominować na pierwszych stronach gazet, jedną ze zmian, które zaczęliśmy wprowadzać w naszym życiu (no cóż, w każdym razie większość z nas) było noszenie maski.

Jak zapewne pamiętacie, początkowo maski były trudne – czasami niemożliwe – do znalezienia. Maski jednorazowe były zarezerwowane dla personelu medycznego i ratunkowego (aw niektórych miejscach braki były tak problematyczne, że ludzie szyli maski, aby wysłać je do pracowników szpitala). Reszta z nas improwizowała najlepiej, jak potrafiła.

Jednak ludzka pomysłowość (i kapitalizm) zniknie. Obecnie istnieje wiele firm, które walczą o Twoje maskujące dolary. Są rzemieślnicy sprzedający swoje projekty na poszczególnych stronach, artyści wystawiający dziwne i wspaniałe konstrukcje, a większe firmy dostarczające zabawne, szydercze lub pozytywnie przerażające maski. Czemu nie? Jeśli jesteś zdecydowany nosić kawałek materiału na twarzy, gdy jesteś w przestrzeni publicznej, dlaczego nie użyć go do ulepszenia swojego stroju, wykrzyczenia wiadomości lub po prostu do zabawy? Bądź odważny! Pokaż modę!

Oto kilka dziwnych, cudownych lub po prostu fajnych masek, z którymi się spotkałem. Zostały polecone przez kolegów z The Verge, wskazany przez znajomych lub po prostu wyskoczył na mnie z wiadomości. Prawdopodobnie znajdziesz tam o wiele więcej.

Praktyczne i ładne

Jeśli szukasz po prostu użytecznej, ale atrakcyjnej maski do codziennego użytku, Baggu oferuje swoje maski w zestawach po trzy, w jednolitych kolorach lub w jaskrawych wzorach. Możesz zamówić jeden z dwóch rodzajów zapięć: regulowane pałąki na uszy lub tasiemki, które zapinają się za głowę, a następnie zawiązują węzeł u nasady szyi (co może być wygodniejsze, jeśli pętle na uszy kolidują z okularami lub aparatem słuchowym).

Planujesz ubrać się na święta – powiedzmy na kameralną kolację na świeżym powietrzu z ulubioną osobą? Cóż, nic nie mówi o wyrafinowaniu jak świąteczne maski Vidy, które artystycznie zdobiły złotą lub srebrną folię ułożoną na czarnym tle. Gdyby Fred Astaire i Ginger Rogers kręcili dziś filmy, to są maski, w których tańczyliby.

Świąteczna maska ​​marki Vida.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Aktywiści mogą umieścić swoje wartości na pierwszym planie dzięki maskom Suay’s Face the Future / Fear the Kids. Według strony internetowej firmy, kupując jedną z tych świetnie wyglądających masek, przekazujesz także maskę rdzennej młodzieży i przyczyniasz się do powstania Seeding Sovereignty, kolektywu kierowanego przez rdzennych mieszkańców. Suay oferuje również wiele innych masek i przyjmuje datki na zakup pudełek dla rodzin pracowników odzieżowych.

Maski Cię chronią, ale jednocześnie zakrywają połowę twarzy. Może to stanowić prawdziwy problem dla ludzi, takich jak osoby niesłyszące, które polegają na czytaniu z ust i / lub mimice twarzy, seniorzy, którzy mają mniej słuchu niż kiedyś, lub dzieci, które uczą się, obserwując twarze swoich rodziców. Chociaż istnieje kilka masek z plastikowymi wycięciami na usta, firma ClearMask sprzedaje jednorazowe maski w opakowaniach po 24, które zapewniają pełną widoczność twarzy. Są dostępne zarówno w wersji niemedycznej, jak i medycznej (zatwierdzonej przez FDA).

Dla żartu

Jeśli czujesz, że Twoi przyjaciele nie są już wystarczająco przerażeni, możesz naprawdę sprawić, że podskoczą dzięki kominowi na szyję Aggressive Fashion, który można podciągnąć i użyć jako maski – i pozwala wyglądać jak John Hurt na naprawdę zły dzień. Z drugiej strony, jeśli bardziej Twój styl jest słodki, co może być ładniejszego niż maska ​​Baby Yoda? (Tak, wiem, ma teraz imię, ale zawsze będzie dla mnie Baby Yoda.)

Ochraniacz na szyję Aggressive Fashion.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Jeden Skraj pracownica, która twierdzi, że miała to z ludźmi, którym nie przeszkadzało prawidłowe noszenie masek, zamówiła artykuł o tematyce bożonarodzeniowej, który bez wątpienia mówi: „Maska zasłania nos”. Zdecydowanie sugeruję, aby jeśli zobaczysz, że zbliża się to w Twoją stronę, dostosuj maskę lub przejdź przez ulicę.

Lubisz muzykę Orville Peck – czy po prostu tęsknisz za frędzlami? Dlaczego nie zafundować sobie maski Rexi Co z frędzlami, które będą kołysać się podczas śpiewania (chociaż Twój głos będzie nieco bardziej stłumiony niż Peck). W rzeczywistości istnieje wiele masek z frędzlami, więc kupuj ostrożnie – niektóre z nich nie mają pełnej maski za frędzlami, więc nie przyniosą ci wiele praktycznych korzyści.

Maska LED Lumen Couture

Maska LED Lumen Couture.
: Chelsea Klukas / Lumen Couture

(Nawiasem mówiąc, na Etsy są pozornie setki różnych masek dostępnych od wielu projektantów, więc jeśli maski o odmiennym stylu stały się twoją rzeczą, to jest to jedno miejsce, do którego należy się udać.)

Firma Lumen Couture o trafnej nazwie oferuje maskę, która mówi wszystko, co chcesz – w diodach LED. Możesz użyć aplikacji na Androida / iOS, aby utworzyć własną wiadomość lub narysować animację, która odbija się wzdłuż przedniej części maski. (Zdejmujesz elektronikę, aby umyć maskę.) I pomyśl tylko: po zakończeniu pandemii nadal będzie wyglądać świetnie w ciemnym barze lub klubie.

Maska Białego Rangera Gabriela Dishawa.
: Gabriel Dishaw

Jeśli jesteś prawdziwym maniakiem komiksów lub po prostu podziwiasz sztukę upcyklingu, możesz rozważyć coś z kolekcji artysty Gabriela Dishawa. Jego serie masek stworzonych między innymi z resztek bagażu Louis Vuitton są niezwykle kreatywne (kupił je m.in. piosenkarz / autor tekstów T-Pain). Musisz jednak zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy: po pierwsze, te jedyne w swoim rodzaju maski szybko się rozwijają, a po drugie, zwykle kosztują gdzieś w przedziale 2000 USD.

Maska pełnotwarzowa Blanca

Maska pełnotwarzowa Blanca.
: Blanc

Jeśli chodzi o coś naprawdę science-fiction, na Kickstarterze jest obecnie maska ​​pełnotwarzowa Blanc (ale już dawno przekroczyła swój znak przysięgi i ma być dostarczona w połowie marca). Ta przypominająca robota maska ​​zakrywa całą twarz paskiem przezroczystego materiału (coś w rodzaju oryginalnych Cylonów) i filtruje powietrze za pomocą dwóch filtrów HEPA. Po wysłaniu, panele maski można zamienić, aby zapewnić różnorodne zindywidualizowane projekty; według producentów nie tylko zapewnia ochronę, ale „pozwala odzyskać kontrolę nad tożsamością wizualną, emocjami i ekspresją”. Nie wspominając już o strasznym przestraszeniu małych dzieci w okolicy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook