GryNowości

Wyłączne na PS5 Destruction AllStars to kolejna generacja wypadków samochodowych

Zniszczenie AllStars to gra o rozbijaniu samochodów. Jest tutaj, pierwsze słowo w tytule. To także ważny kamień milowy dla PS5 – ogromna ekskluzywna gra dostępna wyłącznie na konsoli nowej generacji, która nie jest remake’iem ani nie jest rozciągnięta na pokolenia.

Jest to tytuł, który z konieczności zostanie wykorzystany do pokazania, jakie rodzaje gier mogą tworzyć twórcy gier, gdy otrzymają pełne panowanie nad nowymi funkcjami i siłą ognia PS5. Ale rozbijanie jest nadal sercem Zniszczenie AllStars: tak bardzo, że zalążkiem gry był prosty pomysł. „Wyobraź sobie, jak niesamowicie możemy wyrządzić szkody na PS5” – mówi John McLaughlin, starszy producent w Sony XDev The Verge.

Stamtąd była to krótka droga do współpracy z Lucid Games w zakresie rozwoju, biorąc pod uwagę dziedzictwo studia. Dyrektor gry Colin Berry wcześniej pracował przy Sony’s Wymazać , podczas gdy inni członkowie Lucid pochodzą z innych klasycznych gier samochodowych, takich jak Metropolis Street Racer, Project Gotham Racing, i MotorStorm. „Jedno było pewne, że ci faceci znali samochody” – mówi McLaughlin. „A potem w zasadzie poszliśmy do tych gości z tym nasieniem i powiedzieliśmy ‘Chcemy zrobić coś na PS5, z mnóstwem zniszczeń i fajnych rzeczy – jaki jest twój pomysł, jaki jest twój ton?’”

Zespół Lucid powrócił z inną grą w samochody bojowe. Jak wyjaśnia McLaughlin: „Przyszli do nas, nie tyle z Zniszczenie AllStars – nazwa pojawiła się później – ale pojawiła się wraz z boiskiem do gry, w której pojawiały się samochody, z mnóstwem zniszczeń, [and] zachęcał do zniszczenia. Nie chodziło o to, żeby ukrywać się przed zniszczeniem, chodziło o rozbijanie i szarpanie tak szybko, jak to możliwe, i tak dalej.

Drugim celem było podniesienie poprzeczki dla gry w stylu derby zniszczenia. Podczas gdy starsze gry oszukiwały, pokazując uszkodzenia lub zanieczyszczenia, chowając się za zamianą tekstur lub wielokątami o niskiej rozdzielczości, Zniszczenie AllStars według Berry’ego stara się zapewnić lepsze wrażenia. „Jeśli chodzi o PlayStation 5 i to, co powiedziano nam o specyfikacjach na początku, możemy spojrzeć na deformację i uszkodzenia oraz fizykę w sposób, którego nie robiliśmy wcześniej i do poziomu, którego nie robiliśmy wcześniej . Tak więc gniot samochodów, ilość części każdego samochodu, wszystkie te wraki, naprawdę możemy wcisnąć rygiel w tego typu rzeczy ”.

Taki poziom szczegółowości tytułowej destrukcji w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego Zniszczenie AllStars ogranicza się tylko do PS5 – nawet jeśli port PS4 otworzyłby grę dla większej liczby graczy, kluczowa rzecz w grze, która jest mocno skoncentrowana na trybach dla wielu graczy. Wersja na PS4 po prostu „nie działałaby tak samo pod względem szkód, zniesławienia i fizyki, tak naprawdę w grze” – mówi Berry.

Oczywiście drugą stroną tej ekskluzywności jest to, co się z nią dzieje Zniszczenie AllStars Kolejny. Jako darmowy tytuł dostępny wyłącznie na PS5, oferowany przez PlayStation Plus przez następne dwa miesiące, będzie praktycznie gwarantował ogromną publiczność początkową, podobnie jak poprzednie hity PS Plus, takie jak Rocket League lub Fall Guys osiągnąłem. Rocket League stał się sensacją internetową dzięki ogromnym turniejom e-sportowym, które są nadal popularne nawet lata po premierze. Fall Guysz drugiej strony, w dużej mierze zniknął w tle, hamowany przez nową zawartość, która wypływała zbyt wolno, aby utrzymać zainteresowanie większości graczy po pierwszych kilku tygodniach.

„Mamy plan, mamy mapę drogową, nie tylko dla … okna startowego gry, ale przez pierwsze trzy, cztery tygodnie później, przez kilka miesięcy później, na następny rok, ”- mówi McLaughlin, przedstawiając nowe postacie, nowe tryby gry i nie tylko, a wszystko to za darmo w przyszłości. „Mamy plan dotyczący harmonogramu treści na nadchodzący rok, który, jak sądzę, zapewni ludziom rozrywkę i zaangażowanie oraz sprawi, że będą wracać i zastanawiać się, co upuszczają w tym tygodniu, i zastanawiam się, co upuszczają w następnym tydzień.”

Zniszczenie AllStars jest dostępny jako do pobrania za darmo na PlayStation Plus subskrybentów PlayStation 5 w lutym i marcu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook