Media

Wypełniony światłem głośnik Lumio ma zostać otwarty

Lumio, producent składanej lampy Lito w kształcie książki, kontynuuje kolejny sprytny projekt: dyskretny głośnik zwany Teno. Na pierwszy rzut oka głośnik, w kolorze „Arctic White” lub „Lava Black”, wygląda jak mała kamienna misa z biegnącą przez nią szczeliną. Po otwarciu odsłania ciepłe światło i wydobywa się dźwięk. Zarówno światło, jak i dźwięk można regulować za pomocą czujników dotykowych.

Pojawienie się założyciela Lumio, Maxa Gunawana w Shark Tank w 2015 roku, było bodźcem do stworzenia kilku podróbek dla jego pierwszego produktu, składanej lampy Lito w kształcie książki. Gunawan najwyraźniej zbiera podróbki, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, czy zacznie drugą kolekcję fałszywych Tenos.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych, eleganckich gadżetów, Teno opiera się na medytacyjnym, opartym na naturze odczuciu, a Lumio nazywa to „nowoczesną interpretacją misy dźwiękowej”. Jego zewnętrzna część wykonana jest z żywicy lanej i piasku, dzięki czemu wygląda bardziej rzeźbiarsko niż technologicznie. Gunawan mówi, że jego celem jest stworzenie technologii, która „ma ręcznie robioną jakość, a nie typowy produkt o industrialnym wyglądzie, który można zobaczyć wszędzie”.

: Lumio

Miłośnicy historii sztuki zauważą, że projekt jest ukłonem w stronę kintsugi: japońskiej metody naprawiania pękniętej ceramiki złotymi szwami. „Pęknięcie” w Teno, które otwiera się odsłaniając światło i głośnik, jest pokryte złotą farbą. Kintsugi jako filozofia jest często cytowany jako sposób na uznanie historii przedmiotów, zamiast po prostu odrzucać te, które się psują. Mając na uwadze zrównoważony rozwój wielu firm technologicznych, Gunawan ma nadzieję, że „ponadczasowe” urządzenia, takie jak Teno, pomogą „przerwać cykl corocznych ulepszeń”. Mówi, że w przeciwieństwie do innych produktów, które szybko stają się przestarzałe, Teno z biegiem lat wytworzy „patynę”, która tylko doda jej piękna. Nie jest do końca jasne, jak atrakcyjna będzie ta patyna, ani jak długo głośnik i światło będą nadal działać.

Przy mocy 250 lumenów światło Teno zdecydowanie bardziej nadaje nastrój niż oświetla sypialnię. Pod względem dźwięku pojedynczy pełnozakresowy przetwornik 45 mm powinien wystarczyć do pomieszczenia średniej wielkości, zajmującego około 50 do 200 stóp kwadratowych. Lumio zachęca kupujących do zakupu dwóch Teno po 300 $ każdy, które można połączyć w parę w celu uzyskania dźwięku stereo. Oczekiwana żywotność baterii to cztery godziny przy 100-procentowej jasności światła i osiem godzin przy 50-procentowym poziomie głośności dla głośnika.

Teno jest wyraźnie dotykowym przedmiotem, stworzonym tak, aby mieścił się w Twojej dłoni. Waży około dwóch funtów i ma nieco ponad dwa cale wysokości i pięć cali średnicy. Posiada Bluetooth 5.0 z aptX HD i mikrofon z redukcją szumów do odbierania połączeń. Lumio wymienia pełne specyfikacje na stronie kampanii Kickstarter, w tym nagrody, w tym dzień z Maxem Gunawanem i wykonane na zamówienie włoskie marmurowe Teno na poziomie 10 000 $. Kampania kończy się 20 listopada 2020 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook