GryNowości

Wyświetlacze LG C1 i G1 OLED są jeszcze lepsze w grach dzięki Dolby Vision 120 Hz

Dzięki technologii HDR w grach Dolby Vision dostępnej na konsolach Xbox Series X i Series S niektórzy właściciele telewizorów zauważyli, że nagle pojawiło się nowe ustawienie, o które trzeba się martwić. Podczas gdy niektóre wyświetlacze 4K wyposażone w HDMI 2.1 mogą obsługiwać 120 Hz, a niektóre obsługują Dolby Vision w grach, na początku nie było żadnych, które mogłyby robić obie rzeczy jednocześnie.

Teraz LG potwierdziło, że jest pierwszym producentem z obsługą Dolby Vision HDR przy 4K 120 Hz na niektórych swoich telewizorach, zaledwie kilka tygodni po tym, jak właściciele zauważyli, że pojawia się w aktualizacjach. Oprogramowanie układowe 03.15.27 włącza funkcję w telewizorach OLED C1 i G1 2021, a dziś LG twierdzi, że wsparcie dla innych telewizorów premium w ofercie 2021 jest w drodze.

Kolejne modele premium w ofercie telewizorów LG 2021, takie jak seria OLED Z1, seria QNED Mini LED QNED99 i telewizory NanoCell NANO99, również otrzymają aktualizację w lipcu. Dodatkowe modele telewizorów 2021 i 2020 są również testowane pod kątem gier Dolby Vision w 60 Hz lub 120 Hz.

W komunikacie prasowym nie było konkretnego wsparcia z poprzednich lat, ale firma powiedziała, że: Forbes że oprogramowanie beta z obsługą 4K/120 Hz pojawi się na innych telewizorach 4K, w tym zeszłorocznych modelach CX i BX. Nie ma jeszcze słowa o żadnej aktualizacji telewizorów OLED z 2019 roku.

Wszystko to dzieje się, zanim pojawią się pierwsze gry z obsługą Dolby Vision HDR, które naszym zdaniem powinny pomóc graczom w automatycznym konfigurowaniu ustawień jasności i obrazu tak, aby pasowały do ​​możliwości telewizora. Jak wyjaśnia firma odpowiedzialna za technologię: „Gry Dolby Vision automatycznie mapują się na wyświetlacz Dolby Vision podczas gry, dzięki czemu zawsze widzisz pełny obraz”. Microsoft powiedział, że oznacza to, że zobaczysz „jaśniejsze światła, ostrzejszy kontrast i żywsze kolory”, chociaż trudniej jest powiedzieć, w jaki sposób odnosi się to do innych gier HDR.

Nowe oprogramowanie dodaje również Game Dashboard, pływające menu, które powinno pomóc właścicielom LG skonfigurować telewizory i sprawdzić, które ustawienia są włączone. Działa na każdym telewizorze LG 2021 z funkcją Game Optimizer i może pokazywać stan czarnego stabilizatora telewizora, niskie opóźnienia i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) lub przełączać się między ustawieniami dostosowanymi do określonych gatunków.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook