Różności i nowinki technologia

Wyszukiwarka Google na urządzenia mobilne zostaje przeprojektowana

Google zmienia wygląd wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych – poinformowała firma na blogu w piątek. „Chcieliśmy zrobić krok wstecz i nieco uprościć, aby ludzie mogli szybciej i łatwiej znaleźć to, czego szukają” – powiedziała na blogu Aileen Cheng, która kierowała przeprojektowaniem.

Przeprojektowany tekst będzie miał większy i pogrubiony tekst, który ma być łatwiejszy do szybkiego zeskanowania, a w wynikach zobaczysz więcej czcionek Google. Wyniki wyszukiwania zajmą również większą szerokość ekranu, częściowo dzięki zmniejszeniu cieni. Google twierdzi również, że przeprojektowanie będzie używać kolorów „bardziej celowo”, aby pomóc wyróżnić ważne informacje bez rozpraszania uwagi.

Aby dowiedzieć się, czym różni się przeprojektowanie od obecnego doświadczenia, porównaj ten render przeprojektowania ze zrzutem ekranu przedstawiającym bieżące wyszukiwanie, które zrobiłem z mojego iPhone’a 12 mini.

: Google

Zrzut ekranu: Jay Peters / The Verge

Wygląda na to, że nowy projekt umieszcza więcej informacji wyżej na stronie i zmniejsza trochę bałaganu wizualnego, co, miejmy nadzieję, ułatwi analizowanie wyników bez konieczności przewijania w dół zbyt daleko, aby znaleźć to, czego szukasz.

Google twierdzi, że przeprojektowanie zostanie wprowadzone w najbliższych dniach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook