Różności i nowinki technologia

Wzrost liczby subskrybentów Netflix utknął w martwym punkcie, ponieważ liczba wyświetleń spada

Netflix widzi spowolnienie w nowych subskrypcjach, ponieważ firma wydaje mniej programów po roku opóźnionych produkcji. Firma ma obecnie 208 milionów płatnych abonentów na całym świecie, w porównaniu z 204 milionami w ostatnim kwartale. Nie ma na co narzekać, ale jest to znaczne spowolnienie w porównaniu z szybkim wzrostem, który Netflix odnotował w tym samym okresie w 2020 roku, kiedy dodał czterokrotnie więcej nowych subskrybentów.

To także mniej subskrybentów, niż Netflix miał nadzieję dodać. Firma wierzyła, że ​​do końca pierwszego kwartału dotrze do 210 milionów abonentów, ale brakowało jej o 2 miliony. Wyniki zostały opublikowane w publikacji Netflix za I kwartał 2021 r. Jego akcje spadły o około 10 procent w handlu po godzinach po wynikach, co jest zaskoczeniem ze strony inwestorów.

Netflix wydaje większość swojego kwartalnego listu do akcjonariuszy, wyjaśniając, dlaczego uważa, że ​​nastąpiło tak dramatyczne spowolnienie wzrostu. Jak mówi Netflix, źródłem problemu – nic dziwnego – jest pandemia. Pandemia przyspieszyła subskrypcje o tej porze w zeszłym roku, kiedy wszyscy utknęli w domu i szukali rzeczy do obejrzenia. Pandemia opóźniła również produkcję seriali i filmów, co doprowadziło do tego, co Netflix określa jako „lżejszy zestaw treści” na pierwszą połowę 2021 roku.

Połącz te dwa elementy, a otrzymujesz niekorzystne porównanie z postawieniem wolniejszej ćwiartki w porównaniu z kwartałem hitu, co nigdy nie wyglądało dobrze.

Oczekuje się, że powolny wzrost będzie kontynuowany w następnym kwartale, a Netflix przewiduje tylko 1 milion dodatkowych abonentów. W zeszłym roku zwiększył się o 10 milionów w drugim kwartale.

Netflix mówi, że sytuacja powinna się zmienić jeszcze w tym roku. „Bardzo mocna tylna półpasiec” – w tym powrót Wiedźmin i debiut filmów z kilkoma wielkimi gwiazdami (The Rock, Leonardo DiCaprio) – powinien pomóc przyciągnąć więcej ludzi do służby.

Wykres pokazuje, że dodatki Netflix w 2021 r. (I prognoza na drugi kwartał) spadną poniżej lat 2017-2020.

Wykres z Netflix pokazujący tygodniowe przyrosty subskrybentów.
: Netflix

Netflix ma trochę do nadrobienia, jeśli chce nadal rosnąć w takim samym tempie, jak w poprzednich latach. Wykres, który Netflix zawiera z zyskami (opisanymi powyżej), pokazuje, że firma jest znacznie opóźniona nawet w swoim zwykłym tempie – w latach 2017-2019 – zdobywania dodatkowych subskrybentów.

Netflix nie tylko zmaga się z ograniczeniami wynikającymi z pandemii, ale także ze zwiększoną konkurencją. HBO Max i Disney Plus nadal regularnie publikują duże tytuły. Netflix powiedział, że jego kwartał zaczął się dobrze dzięki Bridgerton, Łubin, i Cobra Kai, ale najwyraźniej nie czekało wystarczająco dużo hitów, aby nadążyć za swoim poprzednim wzrostem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook