GryNowości

Xbox Series X firmy Microsoft sprawi, że granie w xCloud będzie znacznie szybsze

W ciągu najbliższych kilku tygodni Microsoft dokona kilku znaczących aktualizacji swojej usługi Xbox Cloud Gaming (xCloud). Usługa przesyłania strumieniowego w chmurze Xbox zostanie przeniesiona na sprzęt Xbox Series X po stronie serwera, co znacznie poprawi czas ładowania i liczbę klatek na sekundę. Microsoft przenosi również xCloud w sieci z wersji beta, co jest dobrą wiadomością dla posiadaczy urządzeń Apple.

„Jesteśmy teraz w końcowej fazie testów wewnętrznych i w ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy aktualizować środowisko dla członków Ultimate” — mówi Kareem Choudhry, szef działu gier w chmurze w firmie Microsoft. „Najpotężniejsza konsola na świecie pojawia się na platformie Azure”.

Aktualizacja obejmie znaczne ulepszenia xCloud, dzięki czemu gracze będą mogli korzystać z tych samych szybszych czasów ładowania i lepszej liczby klatek na sekundę, które są dostępne na konsolach Xbox Series X. Usługa xCloud firmy Microsoft została uruchomiona we wrześniu, oparta na serwerach typu blade Xbox One S. Czasy wczytywania były jednym z kłopotliwych aspektów korzystania ze strumieniowego przesyłania gier na konsolę Xbox, a ta aktualizacja znacznie skróci czas oczekiwania na uruchomienie gier. Gracze będą również mogli uzyskać dostęp do gier zoptymalizowanych pod kątem Xbox Series X/S.

Usługa xCloud firmy Microsoft na iPhonie.
Toma Warrena / The Verge

Oprócz aktualizacji serwera, Microsoft uruchomi Xbox Cloud Gaming przez przeglądarkę dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate w ciągu najbliższych kilku tygodni. Usługa jest obecnie w wersji beta dostępnej tylko na zaproszenie, ale rozszerzenie umożliwi wszystkim członkom Xbox Game Pass Ultimate dostęp do strumieniowania xCloud na iPhone’ach, iPadach i na dowolnym urządzeniu z kompatybilną przeglądarką (Chrome, Edge i Safari ).

W tym roku Microsoft rozszerza również możliwości gier w chmurze na Australię, Brazylię, Meksyk i Japonię, a także sugeruje plany dotyczące nowych subskrypcji Xbox Game Pass. „Musimy wprowadzać innowacje, aby udostępniać nasze gry i usługi większej liczbie osób na całym świecie, i badamy, jak wprowadzić nowe oferty subskrypcji Xbox Game Pass” — mówi Liz Hamren, szefowa działu doświadczeń i platform związanych z grami w firmie Microsoft.

Te nowe subskrypcje Xbox Game Pass prawdopodobnie będą obejmować jakąś formę dostępu do strumieniowego przesyłania gier xCloud. Microsoft obecnie oferuje strumieniowanie gier Xbox tylko tym, którzy subskrybują poziom Xbox Game Pass Ultimate, który kosztuje 14,99 USD miesięcznie. Łatwo wyobrazić sobie przyszłość, w której Microsoft oferuje osobną warstwę Game Pass, która zapewnia dostęp tylko do Xbox Cloud Gaming (xCloud).

Microsoft ogłasza również plany dotyczące aplikacji Xbox TV i własnego kija do przesyłania strumieniowego, a także możliwość dostępu i korzystania z xCloud na konsolach Xbox jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook