Media

Xfinity Mobile oferuje teraz rabaty na wiele linii dla nieograniczonych planów

Usługa bezprzewodowa Comcast, Xfinity Mobile, zmienia strukturę cen w swoich nieograniczonych planach. Firma będzie teraz zdyskontować dodatkowe linie w swoim nieograniczonym planie: plan jednoliniowy będzie nadal kosztował 45 USD miesięcznie, ale dodatkowe linie stają się tańsze, im więcej dodasz. Mając cztery linie w planie, zapłacisz 30 USD miesięcznie za linię. W przeciwieństwie do poprzedniej polityki pobierania tej samej opłaty za linię, niezależnie od liczby linii w planie praktyka reklamowana na jej stronie internetowej jeszcze wczoraj.

Firma zwraca uwagę, że jej nieograniczony plan 45 USD miesięcznie jest nadal tańszy niż plany jednoliniowe wśród głównych operatorów bezprzewodowych, co jest prawdą: nieograniczone abonamenty z wielkiej trójki kosztują od 60 do 70 USD miesięcznie.

Do niedawna klienci korzystający z jednej linii na Xfinity Mobile cieszyli się taką samą ceną za linię, jak abonenci z wieloma liniami, jak reklamowano na stronie internetowej firmy.
: Xfinity Mobile

Warto jednak zauważyć, że Xfinity Mobile zmniejsza prędkość wszystkich swoich nieograniczonych planów, gdy użytkownik osiągnie 20 GB danych miesięcznie, co nie jest czymś, co zobaczysz w planach głównych przewoźników. Jest to niezależne od tymczasowych spowolnień, których klienci mogą doświadczyć, gdy sieć jest zajęta, co jest dość powszechną zasadą wśród dostawców sieci.

Ceny planów taryfowych „By the Gig” pozostają takie same: 1 GB za 15 USD, 3 GB za 30 USD i 10 GB za 60 USD. Nadal można również łączyć linie z limitem danych i nieograniczoną liczbą w tym samym planie. To nie pierwszy raz, gdy Xfinity Mobile, działający w sieci Verizon, zmienił politykę cenową: w 2019 roku zaczął pobierać opłatę za dodanie przesyłania strumieniowego HD do kont. Wcześniej ograniczał rozdzielczość strumieniowego przesyłania wideo do 480p, ale na żądanie zrzekł się tego ograniczenia bez żadnych kosztów.

Aby być uczciwym, zarówno ta zmiana, jak i nowa struktura cen nieograniczonego planu są zgodne ze standardowymi praktykami w całej branży. Większość nieograniczonych planów ogranicza przesyłanie strumieniowe wideo do 480p, a wszyscy główni operatorzy sieci bezprzewodowych pobierają więcej opłat za linię w przypadku planów pojedynczych w porównaniu z wieloma liniami. Dla odmiany Comcast nie wymyśla nowych, kreatywnych sposobów, aby rachunek był bardziej zagmatwany – po prostu płynie z prądem.

Ujawnienie: Comcast jest inwestorem w Vox Media, spółce macierzystej The Verge.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook