FotoGry

Xiaomi Mi 10T Pro ma ekran 144 Hz i baterię 5000 mAh

Xiaomi ogłosiło Mi 10T Pro, swój najnowszy flagowy telefon. Urządzenie jest zgodne ze strategią z zeszłego roku, w której po eleganckim Mi 9 pojawił się w dużej mierze niepowiązany Mi 9T Pro, z większym naciskiem na specyfikacje. Mi 9T Pro był jedną z najlepszych okazji telefonicznych w 2019 roku na rynkach, na których był dostępny, więc oczekiwania powinny być wysokie w przypadku 10T Pro.

Dwie wyróżniające się specyfikacje Mi 10T Pro to jego ekran i bateria. Wykorzystuje 6,67-calowy wyświetlacz LCD 1080p 20: 9 z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Ta częstotliwość odświeżania jest tym, czego można się spodziewać po wysokiej klasy monitorze do gier, a do tej pory można ją było znaleźć tylko na smartfonach przeznaczonych do gier, co czyni go najbardziej popularnym telefonem, który jeszcze tego nie osiągnął. Ponieważ ekran wykorzystuje panel LCD, czujnik odcisków palców jest zintegrowany z przyciskiem zasilania, a nie z wyświetlaczem.

Jeśli chodzi o baterię, Xiaomi udało się zmieścić pakiet 5000 mAh w Mi 10T Pro, który znacznie wyprzedza większość konkurencyjnych flagowych urządzeń. Telefon jest zdecydowanie grubszy niż Mi 10 Pro, przy 9,33 mm vs 9 mm i nie można go opisać jako eleganckiego urządzenia według dzisiejszych standardów, ale przy 218 g nie jest dziwnie nieporęczny. Xiaomi zawiera również szybką ładowarkę USB-C o mocy 33 W.

Reszta specyfikacji jest dość standardowa dla telefonu, który ma zapewniać wysoką wydajność przy prawdopodobnie stosunkowo niskim koszcie. Jest procesor Snapdragon 865, wymagany modem 5G, 8 GB pamięci RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci masowej, solidny haptyczny system sprzężenia zwrotnego, głośniki stereo i 20-megapikselowy aparat do robienia selfie.

Mi 10T Pro ma dość duży guzek aparatu, chociaż nie jestem do końca pewien, dlaczego. Jest główny czujnik o rozdzielczości 108 megapikseli, jak w Mi 10 Pro, ale tutaj obiektyw jest umieszczony w dużej jednostce, która rozciąga się na podwójnej szerokości. Cztery mniejsze moduły poniżej to 13-megapikselowy ultraszeroki aparat, 5-megapikselowy aparat makro, lampa błyskowa LED i – o ile wiem – niefunkcjonalny element, który sprawia, że ​​wszystko wygląda symetrycznie.

Istnieje również wariant inny niż Pro Mi 10T – jedynymi różnicami wydaje się być 64-megapikselowy główny czujnik aparatu i 6 GB pamięci RAM. Inny telefon, Mi 10T Lite, to zupełnie inne urządzenie z Snapdragonem 750G, baterią 4820 mAh i ekranem LCD 120 Hz.

W porównaniu z Mi 10 Pro, Mi 10T Pro nie ma bardziej eleganckiego wyglądu, cieńszych ramek, zakrzywionego panelu OLED, czujnika linii papilarnych na wyświetlaczu i wszechstronnego systemu poczwórnego aparatu z dwoma teleobiektywami i ultrawide. Z drugiej strony 10T Pro pokonuje częstotliwość odświeżania ekranu i pojemność baterii 10 Pro.

Trudno jest jednak porównać te dwa rozwiązania, nie mając pod ręką informacji o globalnych cenach, a Xiaomi nie była skłonna ich podać w momencie publikacji. Na razie możemy powiedzieć, że 10T Pro jest potężnym dodatkiem do oferty i może być wart rozważenia w odpowiedniej cenie – ale niekoniecznie wydaje się, że jest to główny nurt wsadu, jakim okazał się Mi 9T Pro.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook