Różności i nowinki technologia

Xiaomi Mi 11 nie będzie dostarczany z ładowarką po tym, jak kpił z Apple za brak ładowarki

Lei Jun, dyrektor generalny chińskiego producenta telefonów Xiaomi, potwierdził, że nadchodzący telefon Mi 11 nie będzie wyposażony w ładowarkę, powołując się na obawy o środowisko. Chociaż jest to uzasadniony argument przeciwko dostarczaniu kolejnego kawałka plastiku, który przypomina wszystkie inne ładowarki, które już mają, Xiaomi dołączyło do innych producentów telefonów, którzy kilka miesięcy temu naśmiewali się z Apple, ponieważ nie dołączali ładowarek do iPhone’a 12.

Jun poczynił uwagi na chińskim portalu społecznościowym Weibo, mówiąc, że ludzie mają wiele ładowarek, które stanowią obciążenie dla środowiska, dlatego firma anulowała ładowarkę do Mi 11.

Prezes Xiaomi, Lei Jun, powiedział w Weibo, że Mi 11 będzie dostępny bez ładowarki

Decyzja Apple o niewłączaniu ładowarek do iPhone’a 12 spotkała się z drwinami, a konkurenci, tacy jak Samsung, przypomnieli klientom w reklamie, że ładowanie klocków jest „dołączone do Twojego Galaxy”. Ta Galaxy została jednak najwyraźniej usunięta, ponieważ wciąż pojawiają się plotki, że Samsung nie będzie dołączał ładowarki do swoich nadchodzących telefonów Galaxy S21.

Krótko po premierze iPhone’a 12 Xiaomi napisał na Twitterze, że „nie zostawił niczego po wyjęciu z pudełka” dla swojego Mi 10T Pro, dodając krótki klip wideo, który pokazuje pudełko Mi 10T z ładowarką w środku. Być może wniosek jest taki, że firmy powinny na bieżąco informować zespół marketingowy o przyszłych decyzjach dotyczących produktów?

W rzeczywistości istnieje silny argument środowiskowy przemawiający za tym, aby nie włączać zbędnych ładowarek do nowych telefonów, zwłaszcza jeśli ładowarki są identyczne z dziesiątkami innych, które większość ludzi już posiada. Wygląda jednak na to, że w miarę jak producenci telefonów podnoszą ceny swoich nowych urządzeń, w jakiś sposób znajdują sposoby, aby dać klientom mniej – bez gniazd słuchawkowych, bez klocków do ładowania – niż robili to w przeszłości.

Czy następnym krokiem jest po prostu pozbycie się pudełka i przekazanie klientom nowych telefonów w folii bąbelkowej, a może w papierowych torebkach? Chyba się dowiemy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook