Foto

Xiaomi Poco X3 NFC ma gigantyczną baterię i ekran 120 Hz za 235 USD

Sub-marka Xiaomi Poco ogłosiła swój najnowszy telefon, Poco X3 NFC. Jak można się domyślić po umieszczeniu słowa „NFC” w nazwie samego telefonu, nie jest to urządzenie skierowane do typowych flagowych odbiorców. Ale podobnie jak inne najnowsze telefony Poco, X3 NFC wygląda na mocną propozycję z punktu widzenia ceny i wydajności.

To nie jest subtelny telefon, nawet zanim dojdziesz do gigantycznego, błyszczącego logo „POCO” na plastikowej tylnej ściance. Jest duży i masywny, ma 9,4 mm grubości i 215 g, z dużym wypukłością aparatu – ale to właśnie otrzymujesz, robiąc telefon z ogromnym ekranem, ogromną baterią i wieloma aparatami.

Wyświetlacz to 6,67-calowy panel 1080p z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Jest to wyświetlacz LCD, co oznacza, że ​​nie jest tak kontrastowy, jak ekrany OLED powszechne obecnie nawet w urządzeniach średniej klasy, a wybór panelu oznacza również, że czujnik odcisków palców jest na przycisku uśpienia / wybudzenia, a nie jest zintegrowany z wyświetlaczem. Nie wygląda to jednak źle – jest ostrzejszy niż odpowiednik OLED 1080p, a częstotliwość odświeżania 120 Hz jest zwykle dostępna tylko w znacznie droższych telefonach.

Poco X3 NFC to pierwszy telefon, w którym zastosowano nowy procesor Qualcomm Snapdragon 732G, przyspieszoną wersję 730G, którą można znaleźć w Google Pixel 4A. Obsługuje LTE – tutaj nie 5G – i jest wyposażony w 6 GB pamięci RAM. Dostępne są opcje 64 GB lub 128 GB pamięci, a także gniazdo kart microSD.

Wybór aparatów obejmuje 64-megapikselowy czujnik główny Sony IMX682, 13-megapikselowy ultraszeroki i 2-megapikselowe czujniki do funkcji makro i głębi, które są głównie po to, aby telefon wyglądał tak, jakby miał cztery kamery. Aparat do selfie ma 20 megapikseli i mieści się w wyciętym ekranie.

Bateria ma 5160 mAh i można ją szybko ładować przez USB-C przy 33 W. Xiaomi twierdzi, że ponad dwa dni regularnego użytkowania, a także możliwość pełnego naładowania w 65 minut lub 62 procent w pół godziny. Inne funkcje sprzętowe obejmują przyzwoicie brzmiące głośniki stereo, dość dobrą haptykę i gniazdo słuchawkowe. I oczywiście NFC.

Poco X3 NFC trafi dziś do sprzedaży w Europie w cenie 199 EUR (~ 235 USD) za model z 64 GB pamięci lub 249 EUR (295 USD) za 128 GB pamięci. Jest to jednak cena uruchomienia przez nieokreślony okres czasu – sugerowana cena detaliczna wynosi 229 EUR (270 USD) i 269 EUR (320 USD). Mimo to, nawet w zwykłych cenach, prawdopodobnie będzie to jeden z tańszych telefonów, jakie znajdziesz w swoim segmencie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook