Różności i nowinki technologia

Yahoo Answers kończy się, gdy fani Trumpa widzą spisek mający na celu „uciszenie konserwatystów”

Ilustracja ze znakiem zapytania i wykrzyknikiem na drewnianej podłodze, oparty o ścianę.

Getty Images | Thomas Hertwig | EyeEm

Yahoo Answers zostanie wyłączone 4 maja 2021 r., Poinformował w tym tygodniu Yahoo, będący własnością Verizon. 16-letnia usługa pytań i odpowiedzi przejdzie w tryb tylko do odczytu 20 kwietnia, uniemożliwiając użytkownikom publikowanie nowych pytań lub odpowiadanie na pytania innych użytkowników, powiedział Yahoo. W dniu zamknięcia 4 maja strona internetowa nie będzie już dostępna, a adres URL będzie przekierowywał na stronę główną Yahoo, powiedział Yahoo. To ogłoszenie nie ma wpływu na żadne inne usługi Yahoo.

Dlaczego ludzie nadal używają Yahoo Answers, to pytanie, na które prawdopodobnie brakuje satysfakcjonującej odpowiedzi. Jeden z kolegów z Ars zasugerował, żebym sformatował ten artykuł „jako pytanie, po którym następuje kilka źle napisanych odpowiedzi, które nie do końca odpowiadają na pytanie”. Zamiast tego przyjrzyjmy się niektórym z ostatnich pytań, które pojawiły się na górze lub w pobliżu góry strony głównej Yahoo Answers.

Ogłoszenie o zamknięciu wywołało złość ludzi pytających, czy Yahoo Answers jest „zamknięta, by uciszyć konserwatystów”, oraz o rekomendacje innych witryn, które publikują „prawdę o degeneracji lewicy”. Inny zapytał, czy były prezydent Donald Trump powinien kupić Yahoo, aby zapobiec zamknięciu. Inni chcieli wiedzieć, czy Stany Zjednoczone mogą przetrwać prezydenturę Bidena i czy Demokraci kiedykolwiek „przyznają”, że wybory były sfałszowane (nie było).

Ostatnie pytania wymienione na stronie głównej obejmują:

 • „Czy Ameryka przetrwa 4 lata Joe Bidena?”
 • „Czy możesz wskazać mi inną witrynę, taką jak Yahoo Answers, gdzie mogę opublikować prawdę dotyczącą degeneracji lewicy i rujnowania Stanów Zjednoczonych?”
 • „Czy liberałowie będą płakać, gdy Trump wygra w 2024 roku?”
 • „Myślę, że George Floyd zmarł z powodu problemów zdrowotnych?”
 • „Czy Trump powinien natychmiast kupić Yahoo, aby zapobiec wyłączeniu Answers?”
 • „Po co mi dowód osobisty, aby kupić broń, jeśli nie jest mi potrzebny do głosowania?”
 • “Dlaczego Joe jąka się tak bardzo jak niedorozwinięty i wygląda na starszego niż opowieści od strażnika krypty?”
 • „Zamknięcie odpowiedzi„ Yahoo! ”Oznacza„ po raz kolejny straciliśmy wolność słowa ”?
 • „Dlaczego Donald Trump i Republikanie nienawidzą mniejszości i kochają białych suprematystów?”
 • „Czy Yahoo Answers ma uciszać konserwatystów?”
 • „Kiedy Yahoo! Answers przygotowuje się do zamknięcia, jak konserwatyści potraktują tę decyzję jako próbę ocenzurowania tylko konserwatystów?”
 • “70 000 000 ludzi głosowało na Trumpa. Nie mogą wszyscy być głupi, prawda?”
 • “Czy zgadzasz się z liberałami, którzy twierdzą, że Floryda będzie pod wodą do 2050 roku?”
 • „Czy Demokraci kiedykolwiek przyznają, że wybory zostały sfałszowane?”
 • „Czy nowa platforma mediów społecznościowych Trumpa będzie gospodarzem pytań i odpowiedzi, abyśmy mogli kontynuować dialog? I czy powrócą komentarze do wiadomości?”

Było też jedno „pytanie”, które fałszywie twierdziło, że tylko 1,4 miliona Żydów zginęło w Holokauście, zamiast ogólnie przyjętych szacunków 6 milionów.

Ostateczne odpowiedzi Yahoo

Yahoo wcześniej zamknęło grupy Yahoo w 2019 roku i usunęło wszystko, dając użytkownikom możliwość pobrania własnych treści.

Każdy, kto chce pobrać zawartość Yahoo Answers, musi złożyć wniosek, korzystając z instrukcji dostępnych pod tym linkiem do 30 czerwca. Firma Yahoo stwierdziła, że ​​„pobranie zawartości może zająć do 30 dni”. Dane zostaną dostarczone w formacie JSON.

„Gdzie mam się udać, gdy będę mieć pytania w przyszłości?” to jedno z pytań, które Yahoo zadał i na które odpowiedziała w swoim FAQ dotyczącym zamknięcia. Często zadawane pytania sugerowały odwiedzenie Yahoo Search „w celu uzyskania odpowiedzi i informacji z Internetu” lub strony Yahoo COVID w celu uzyskania „szczegółowych informacji i zasobów związanych z pandemią koronawirusa”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook