FotoMedia

Yahoo wraca do widoku jako fioletowy telefon dla Yahoo Mobile

Podczas gdy wschodzący Yahoo z lat 90. XX wieku żyje teraz tylko w naszych wspomnieniach, jego nazwa i branding nadal przypominają zombie inne produkty jego właściciela Verizon – tym razem ZTE Blade A3Y, ekskluzywny telefon dla Yahoo Mobile noszący nazwę firmy. znajomy odcień fioletu.

Oprócz eksplozji kolorów, 5,4-calowy telefon 720p ZTE w większości pokazuje swoje dziedzictwo Yahoo na ekranie głównym, z zatłoczoną kolekcją bloatware przydatne, wstępnie zainstalowane aplikacje Yahoo, takie jak Yahoo Mail Pro bez reklam (tak, Yahoo Mail zwykle zawiera reklamy), Yahoo Weather i Yahoo News. Fioletowy tył telefonu zawiera czytnik linii papilarnych do odblokowywania urządzenia, aparat 8 MP i zdejmowaną tylną płytkę umożliwiającą dostęp do baterii telefonu. Do ładowania tej baterii służy port USB-C na dole telefonu.

Blade jest dostarczany z systemem Android 10, napędzanym przez niższej klasy czterordzeniowy procesor MediaTek 2,0 GHz i 2 GB pamięci RAM. Telefon nie zaskoczy nikogo szybkością, a pamięć jest minimalna, zaczynając od 32 GB i można ją rozszerzyć do 2 TB za pomocą karty microSD. Dzięki tym tańszym, mniej ekscytującym częściom Blade osiąga przystępną dla budżetu cenę 49,99 USD.

Yahoo Mobile dołączył do Visible jako inny MVNO Verizon w marcu i oferuje ten sam nieograniczony abonament 40 USD miesięcznie (w nazwie). Jest to pierwszy ekskluzywny telefon tego przewoźnika od czasu jego premiery na początku tego roku i na swój sposób doskonale oddaje osłabiony stan Yahoo w 2020 roku.

Markowy budżetowy telefon to tylko najnowszy wpis w długiej podróży Yahoo od tytana usług internetowych do nazwy firmy Verizon. Gigant telekomunikacyjny kupił branding, usługę e-mail i technologię reklamową firmy w 2016 roku, co skłoniło pozostałe wyszukiwarki, fora i blogi do podjęcia próby zmiany marki na Altaba. Verizon później połączył Yahoo z AOL, aby stworzyć Oath, co po kilku naruszeniach danych i problemach z prywatnością doprowadziło do umorzenia zakupu obu firm przez przewoźnika i dalszej zmiany nazwy na Verizon Media.

Wszystkie te ruchy bledną w porównaniu z tym, czym był Yahoo: jednym z pierwszych miejsc odwiedzanych przez wielu ludzi w sieci i dominującą wyszukiwarką w czasach przed Google. ZTE Blade A3Y nie jest starym Yahoo i tak naprawdę ma tylko swój kolor, ale fajnie jest pamiętać, co było. Telefon jest dostępny od dziś w początkowej cenie 49 USD w Yahoo Mobile.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook