RTVTelefony

Yoga 9i to nowy flagowy laptop konwertowalny Lenovo

Firma Lenovo ogłosiła nową flagową linię laptopów konsumenckich – serię Yoga 9. Linia obejmuje konwertowalną Yoga 9i, która jest dostępna w rozmiarach 14- i 15-calowych, a także 14-calową, nieodkształcalną Yoga Slim 9i (która w Ameryce Północnej będzie nazywać się IdeaPad Slim 9i). Yoga 9i zastępuje zeszłorocznego Yoga C940, który wielu recenzentów ocenia jako jeden z najlepszych konwertowalnych laptopów na rynku.

Według firmy Slim to jeden z najcieńszych i najlżejszych laptopów Lenovo; ma grubość 0,54 cala i waży 2,77 funta (1,26 kg). 14-calowa Yoga jest również dość kompaktowa i waży 3,02 funta (1,37 kg). Jednak ich całkowicie aluminiowa obudowa została zaprojektowana z myślą o trwałości, mówi Lenovo, i może wytrzymać do 3 kg (ponad sześć funtów) siły uciągu.

Mają również wyglądać (i czuć się) z klasą. Pokrywa Slim 9i jest pokryta skórą, co jest opcjonalne również w 14-calowej Yoga. Będą to pierwsze laptopy konsumenckie Lenovo pokryte skórą.

Wszystkie modele pokryte skórą są wyposażone w szklaną podpórkę pod nadgarstki od krawędzi do krawędzi, a pod spodem znajduje się touchpad – zapewnia on dotykowe sprzężenie zwrotne, aby odtworzyć wrażenie kliknięcia. Lenovo twierdzi, że istnieje powłoka odporna na odciski palców, która zapobiega powstawaniu smug.

Wewnątrz 14-calowy Yoga 9i i IdeaPad Slim 9i mają nadchodzące procesory Intel Tiger Lake i nowy standard połączenia Thunderbolt 4, który według Lenovo umożliwi „superszybki” transfer.

15-calowy Yoga 9i jest nieco większy i waży 4,4 funta (2 kg). Obejmuje procesory dziesiątej generacji, aż do serii Core i9 HK, dwa porty Thunderbolt 3 i procesor graficzny do GTX 1650 Ti Nvidii z konstrukcją Max-Q.

Podobnie jak C940, oba modele Yoga 9i mają również obrotowy głośnik wbudowany w zawias. Ta cecha dała ich poprzednikowi znacznie lepszy dźwięk niż wiele innych laptopów w tej klasie. Oba są również wyposażone w garażowany rysik, który ładuje się wewnątrz komputera, gdy go nie używasz.

15-calowy Yoga 9i w trybie tabletu.

15-calowy Yoga 9i jest wyposażony w 16 GB pamięci DDR4 i do 2 TB pamięci masowej.
: Lenovo

Tymczasem Slim ma kilka własnych fajnych funkcji. Jego klawiatura, zwana Smart Sense Keyboard, automatycznie dostosowuje podświetlenie w zależności od warunków oświetlenia otoczenia. I możesz nacisnąć fizyczny przełącznik z boku urządzenia, aby odciąć zasilanie kamery internetowej.

Lenovo Yoga Slim 9i uchylona do połowy z prawej strony.

Wszystkie modele Yoga Slim 9i mają czarne skórzane pokrowce.
: Lenovo

Modele Yoga będą dostępne w październiku; Model 14-calowy zaczyna się od 1399 USD za wersję metalową i 1699 USD za wersję skórzaną, podczas gdy 15-calowy laptop zaczyna się od 1799 USD. Slim pojawi się w listopadzie i zaczyna się od 1599 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook