NowościOprogramowanie

YouTube ułatwia oszczędzanie danych dzięki nowym opcjom rozdzielczości wideo

Aplikacja mobilna YouTube na iOS i Androida ma teraz nowe ustawienia wideo, które mogą nieco ułatwić oszczędzanie danych podczas oglądania wideo w podróży (przez MacRumors). Oprócz określonych rozdzielczości w odtwarzaczu wideo możesz teraz przełączać się między trzema oddzielnymi trybami, które preferują jakość wideo, wykorzystanie danych lub wszystko, co działa najlepiej dla bieżącego połączenia internetowego.

Być może znasz już tryb „auto” jako domyślne ustawienie większości filmów, które automatycznie dostosowuje rozdzielczość wideo w zależności od aktualnej szybkości Internetu, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Nowością w YouTube jest tryb „wyższej jakości obrazu”, który zużywa więcej danych, gdy nie jest podłączony do sieci Wi-Fi i domyślnie jest ustawiony na 720p, oraz tryb „oszczędzania danych”, który działa maksymalnie przy 480p.

Nowe ustawienia wideo YouTube obejmują opcje „wyższej jakości obrazu” i „oszczędzania danych”.

Chociaż te tryby parasolowe są dobre do szybkich dostosowań rozdzielczości w zależności od scenariusza, nadal możesz zagłębić się i uzyskać szczegółowe informacje w określonych rozdzielczościach. Wszelkie regulacje rozdzielczości można ustawić dla konkretnego oglądanego wideo lub całego systemu dla wszystkiego, co oglądasz, z określonymi zachowaniami dla sieci Wi-Fi i komórkowych. YouTube ma ustawienia rozdzielczości i sposoby, aby przez jakiś czas uniemożliwić aplikacji pobieranie / przesyłanie strumieniowe filmów HD, ale to automatyzuje proces zapisywania danych i zmienia jego ramy w sposób łatwiejszy do zrozumienia.

Ustawienia wideo można również zastosować w całym systemie, z osobnym zachowaniem dla telefonu komórkowego i Wi-Fi.

W idealnym świecie nic z tego nie miałoby znaczenia i możesz po prostu oglądać filmy o gotowaniu w wysokiej rozdzielczości (mój ulubiony materiał na YouTube z wyborem stref) do syta. Jednak nawet w przypadku „nieograniczonych” planów większość operatorów komórkowych nadal ogranicza rozdzielczość wideo do 480p. Filmy oglądane w wyższych rozdzielczościach zwykle wliczają się do jakiegoś rodzaju przydziału danych premium lub innego okropnego żargonu operatora i trafiają tam, gdzie to boli – na miesięcznym rachunku.

Nowe ustawienia wideo YouTube nie są magicznym rozwiązaniem, ale ułatwiają przejście do rozdzielczości akceptowalnej przez operatora bez konieczności zastanawiania się. A kiedy wszystko, czego chce mój mózg, to filmy z pączkami ASMR, to z pewnością pomaga.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook