Telefony

Z jakiegoś powodu żadna firma nie jest teraz właścicielem marki Essential

Nic, niedawno uruchomiony startup od byłego dyrektora OnePlus, Carla Pei, przejął markę Essential, według raportu 9to5Google cytując zgłoszenia w Biurze Własności Intelektualnej Wielkiej Brytanii. Istotna była oczywiście firma założona przez twórcę Androida Andy’ego Rubina po tym, jak opuścił Google. Firma uruchomiła jeden smartfon przed zamknięciem drzwi ze względu na słabe wyniki sprzedaży. Przejęcie Nothing, które zostało zakończone 6 stycznia 2021 r., Przed formalnym ogłoszeniem Nothing przez Pei, najwyraźniej obejmuje wszystkie znaki towarowe, logo i inne elementy marki Essential.

Nie jest jasne, co nowa firma Pei planuje zrobić z marką Essential (lub cokolwiek innego; informacje o tym, czym dokładnie są plany produktowe Nothing, są tak skąpe, jak sama nazwa firmy), 9to5Google zauważa, że ​​w Essential pozostało niewiele poza marką, ponieważ firma zamknęła swoje podwoje w zeszłym roku. Essential planowało wypuścić kontynuację jedynego smartfona, który wprowadził na rynek, a także uruchomić ambitną nową platformę inteligentnego domu, ale żaden z nich nigdy nie wyszedł z faz planowania i oczywiście nie został złomowany.

Essential Phone był jedynym produktem Essential wprowadzonym na rynek przed zamknięciem drzwi w 2020 roku.
: Vjeran Pavic / The Verge

Nie jest też jasne dlaczego dokładnie Nic nie chciałoby przejąć marki Essential, którą można najlepiej opisać jako „nadszarpniętą” po nieudanej premierze produktu i skojarzeniu z nazwą Rubin. Raport 2018 z The New York Times szczegółowe zarzuty dotyczące nadużyć seksualnych postawione Rubinowi podczas jego pracy w Google i ogromny wykup w wysokości 90 milionów dolarów, który otrzymał za odejście z firmy.

9to5Google artykuł mówi, że w najbliższej przyszłości Nic nie ujawni więcej informacji o swoich przyszłych produktach, więc być może dowiemy się więcej o tym, co planuje zrobić z marką Essential, raczej wcześniej niż później. Skontaktowaliśmy się z Nothing w celu uzyskania komentarza w tej sprawie i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli firma odpowie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook