Różności i nowinki technologia

Za wysiłkami Andurila w celu stworzenia systemu operacyjnego na potrzeby wojny

Preston Dunlap, główny architekt Sił Powietrznych, mówi, że ćwiczenie zakończyło się sukcesem, ale odmówił omawiania wkładu poszczególnych firm. Pomimo całego fantazyjnego sprzętu, widocznego w bombastic oficjalne wideo, Dunlap mówi, że był pod największym wrażeniem tego, jak lepsza sieć, oprogramowanie i niektóre nowatorskie algorytmy sztucznej inteligencji umożliwiły siłom reakcję na wrogie działania w ciągu kilku sekund zamiast minut. „Udowodniliśmy, że wojsko może współpracować z innowacyjnymi firmami prywatnymi” – mówi.

obraz artykułu

Przewodnik WIRED po sztucznej inteligencji

Inteligentne algorytmy nie podejmą wszystkich zadań, ale uczą się szybciej niż kiedykolwiek, robiąc wszystko, od diagnostyki medycznej po wyświetlanie reklam.

Nadanie AI bardziej centralnej roli w decyzjach wojskowych w sytuacjach wysokiego napięcia niepokoi niektórych ekspertów AI, którzy obawiają się, że technologia może popełniać kosztowne lub śmiertelne błędy. Dunlap twierdzi, że siły powietrzne opracowują sposoby oceny wydajności algorytmów. „Zawsze mamy ludzi na bieżąco podejmujących decyzje” – mówi. Jest to zgodne z zasadami etyki AI przyjętymi w tym roku przez Pentagon.

Obawy dotyczące etyki sztucznej inteligencji odegrały rolę w protestach w Google w związku z pracami nad programem Pentagonu opracowującym algorytmy do analizy obrazów z dronów i doprowadziły firmę do ograniczenia prac nad przyszłymi projektami obronnymi. Inne firmy, w tym Anduril, Amazon, Microsoft i firma zajmująca się oprogramowaniem wywiadowczym Palantir, która niedawno weszła na giełdę, mówią, że mają utalentowanych inżynierów dumnych z pracy nad bezpieczeństwem narodowym.

Innym jest Immersive Wisdom, 13-osobowy startup z siedzibą w Boca Raton na Florydzie, którego poplecznikami jest In-Q-Tel, oddział CIA. Firma wprowadziła również zestawy słuchawkowe rzeczywistości wirtualnej do niedawnych ćwiczeń z pociskami manewrującymi, z oprogramowaniem, które pozwalało personelowi z czterech odległych lokalizacji stać obok siebie jako awatary w wirtualnym centrum dowodzenia.

Dyrektor generalny Mike Appelbaum, który założył poprzedni start-up wspierany przez CIA w 1999 r., Mówi, że teraz startupy oprogramowania mogą pracować z Pentagonem. Immersive Wisdom podpisał pierwszy kontrakt z małymi siłami powietrznymi pod koniec 2018 roku, aw zeszłym roku osiągnął wartą wiele milionów dolarów umowę z pomocą akceleratora technologicznego Sił Powietrznych. Zaledwie kilka lat temu sprzedaż oprogramowania do Pentagonu zwykle zajmowała co najmniej rok od pierwszej prezentacji do sprzedaży, mówi Appelbaum.

Głównym pokazem Andurila podczas zeszłomiesięcznych ćwiczeń była Lattice, oprogramowanie opracowane w celu kontrolowania jego wyposażenia do obserwacji granic lub baz, ale teraz mające na celu powiązanie wszystkiego. Przed ćwiczeniem inżynierowie Anduril stworzyli oprogramowanie do zbierania danych z istniejących systemów Sił Powietrznych, takich jak radary i czujniki akustyczne, oraz do przekazywania poleceń pilotom i innym urządzeniom. Firma przywiozła ze sobą trzy zbudowane przez siebie wieże wykrywania pocisków, pakując czujniki, w tym radar i kamery.

Siły Powietrzne testują pomysły na nowy, rozległy program, zwany Advanced Battle Management System, który ma łączyć wszystko, od myśliwców po roboty z nogami.

: Cory D. Payne / US Air ForceZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook