Różności i nowinki technologia

Zagadnienia techniczne, o których nie usłyszysz podczas dzisiejszej debaty

Prezydencki 2020 wybory to wojna technologiczna. Prezydent Trump i Joe Biden wydają miliony na wdrażanie algorytmów i kierowanie wiadomości do potencjalnych wyborców. Kampanie są bardziej niż kiedykolwiek zależne od baz danych, modeli matematycznych i rozmów wideo, częściowo z powodu pandemii. Jednej rzeczy brakuje w tym wyborowym starciu technicznym: merytorycznej dyskusji na temat polityki technologicznej.

Wydaje się, że czwartkowa debata nie zmieni się w szczegółową dyskusję techniczną, chociaż sprawa antymonopolowa Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Google ma dobrą okazję do wzmianki. Nie spodziewaj się, że usłyszysz dużo o wydatkach na Internet szerokopasmowy, badaniach lub polityce imigracyjnej dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Szkoda, bo technologia kształtuje każdy aspekt amerykańskiego życia, a pandemia sprawia, że ​​problemy techniczne stają się jeszcze bardziej palące. Może również stworzyć okazję do zresetowania amerykańskiej polityki technologicznej, jeśli szczepionka stłumi koronawirusa, a Kongres przejdzie po wirusowym bodźcu.

Czytaj więcej

Jednym z głęboko zakorzenionych problemów zasługujących na większą uwagę w kraju jest tragiczny stan dostępu do internetu w USA. Wiele osób na obszarach wiejskich i biednych obszarach miejskich jest pozbawionych pracy, szkół i możliwości społecznych z powodu wysokich cen łączy szerokopasmowych, mówi Joshua Stager, starszy doradca ds. Polityki w New America’s Open Technology Institute. Problem jest znacznie gorszy teraz, gdy wiele szkół, miejsc pracy i lekarzy stało się wirtualnych.

Trump niedawno zainteresował się Federalną Komisją Łączności, ale tylko po to, aby wbić bezsensowną próbę przekształcenia przepisów regulujących platformy internetowe w broń polityczną. W ciągu ostatnich czterech lat jego administracja ograniczyła program Lifeline, który oferuje dotowane łącza szerokopasmowe dla osób o niskich dochodach i osłabiła uprawnienia FCC do regulowania dostawców usług internetowych. Platforma Demokratyczna obejmuje przywrócenie uprawnień agencji, aby wywierać nacisk na dostawców usług internetowych w zakresie ustalania cen i zwiększania dostępu.

Nawet jeśli Trump wygra, Stager ma nadzieję, że Kongres zajmie się łączem szerokopasmowym. Mówi, że sprawa jest ważniejsza dla wyborców, niż sugeruje to kampania prezydencka. Niektórzy kandydaci do kongresu prowadzą kampanię w tej sprawie, szczególnie na obszarach wiejskich. Podczas debaty w Wirginii w zeszłym miesiącu senator Mark Warner i republikański pretendent Daniel Gade poparli federalne działania mające na celu poprawę dostępu szerokopasmowego na obszarach wiejskich. Warner porównał ten projekt do elektryfikacji w latach trzydziestych XX wieku; Gade porównał to do budowy systemu autostrad międzystanowych. „Wydaje się, że jest to jedna z niewielu kwestii, które jednoczą zarówno wyborców republikańskich, jak i demokratycznych” – mówi Stager. „Wszyscy nienawidzą swojej firmy kablowej”.

Ostatnie przemówienia Bidena i Trumpa na temat pniaków na środkowym zachodzie sugerują, że wierzą, iż wielu amerykańskich wyborców łączy również zamiłowanie do pracy w fabrykach. Żaden z kandydatów tak naprawdę nie dostrzegł trendów technologicznych i ekonomicznych, które zmniejszyły produkcję w USA – ani tego, że przyszłe fabryki będą wymagały mniejszej liczby pracowników, mówi Mark Muro, starszy pracownik naukowy w Brookings Institution. „Kadr koncentruje się na nostalgicznym spojrzeniu na stany Rust Belt w okresie ich świetności” – mówi Muro. „Dyskusja, jaką kraj musi przeprowadzić, dotyczy tego, jakie umiejętności są potrzebne w XXI wieku, kiedy przedsiębiorstwa używają więcej oprogramowania, automatyzacji i sztucznej inteligencji”.

Badania Brookings wykazały, że wielu amerykańskich pracowników bez podstawowych umiejętności cyfrowych, takich jak znajomość arkuszy kalkulacyjnych, jest coraz bardziej odciętych od rynku pracy. Dane rządowe pokazują, że komputery odgrywają kluczową rolę w wielu pracach, które kiedyś były w pełni analogiczne, takich jak naprawianie ciężarówek. Muro mówi, że nadszedł czas, aby porozmawiać o dużych inwestycjach w przekwalifikowanie, szczególnie w miejscach z dala od nadmorskich miast, które odniosły korzyści z bardziej cyfrowej gospodarki.

Kto wygra 3 listopada, pierwsze lata jego kadencji będą zdominowane przez oswajanie i wychodzenie z pandemii koronawirusa. Może to oznaczać pakiety bodźców ekonomicznych, takie jak te, które pojawiły się po Wielkiej Recesji, i próbę dużych zmian w polityce technologicznej Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza jeśli Demokraci uzyskają kontrolę zarówno nad Białym Domem, jak i Senatem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook