Różności i nowinki technologia

Zakaz Trumpa dla chińskich dronów utrudnia walkę z pożarami, mówi ujawniona notatka

W zeszłym roku Departament Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, który jest odpowiedzialny za utrzymanie terenów federalnych, uziemił swoją flotę ponad 800 dronów, obawiając się, że mogą zostać narażeni przez chińskich szpiegów. Teraz wyciekła wewnętrzna notatka z wydziału Financial Times Mówi, że decyzja ogranicza zdolność rządu federalnego do zwalczania pożarów.

Uziemienie floty doprowadziło do de facto zakaz zakupu chińskich dronów i dronów zawierających chińskie części. To spowodowało, że Departament Spraw Wewnętrznych anulował plany zakupu 17 dronów Ignis FT. Są to specjalistyczne UAV używane do rozpoczynania zarządzania oparzeniami, kluczowego narzędzia w kontrolowaniu pożarów.

Według wyciekającej notatki, bez dronów, departament był zmuszony używać załogowych samolotów do wywoływania pożarów lub w ogóle nie przeprowadzać poparzeń. Wewnętrzna analiza przeprowadzona przez wydział wykazała, że ​​do końca roku przeprowadzi on tylko 28 procent kontrolowanych oparzeń, które planował przeprowadzić za pomocą swojej floty nowych dronów.

„[The department’s current fleet] muszą się rozszerzyć, aby sprostać zapotrzebowaniu na środki zapobiegawcze nakazane w celu ograniczenia pożarów lasów poprzez redukcję roślinności ”, mówi notatka, informuje FT. „Zaprzeczanie przejęciu UAS [drone] powietrzne urządzenia zapłonowe bezpośrednio przenoszą ryzyko na strażaków, którzy muszą używać załogowych statków powietrznych do wykonania tych misji, zamiast bezpieczniejszej opcji wykorzystującej UAS. ”

Drony Ignis, takie jak ten na zdjęciu, używają kamer na podczerwień i kul zapalających do kontrolowanych oparzeń.
: Wzmocniony dron

Plik FT twierdzi, że wewnętrzna notatka została sporządzona na początku tego roku przez Biuro Usług Lotniczych departamentu. W publikacji zauważono również, że chociaż Stany Zjednoczone stoją w obliczu jednego z najgorszych do tej pory sezonów pożarów, na terenach federalnych nie doszło jeszcze do wybuchu epidemii.

Pierwotna decyzja o uziemieniu floty Departamentu Spraw Wewnętrznych jest częścią szerszego wysiłku administracji Trumpa mającego na celu ograniczenie chińskiej technologii. Zwłaszcza rynek dronów jest zdominowany przez chińskiego producenta DJI, a kiedy w zeszłym roku pojawiły się wieści o uziemieniu, departament powiedział, że żaden z jego dronów nie używa tylko części amerykańskich. Agencja wykorzystuje drony nie tylko do kontrolowania pożarów, ale także do badania terenów i tam oraz monitorowania zagrożonej przyrody.

Sekretarz spraw wewnętrznych David Bernhardt powiedział w zeszłym roku, że flota departamentu będzie uziemiona do czasu przeprowadzenia pełnego przeglądu bezpieczeństwa. Bernhardt zauważył, że drony nadal mogą być wysyłane w sytuacjach awaryjnych, w tym w walce z klęskami żywiołowymi, ale wydaje się, że przepis ten nie obejmował zakupu nowego sprzętu. Tymczasowe uziemienie zostało potwierdzone w styczniu tego roku, ale nie jest jasne, jakie postępy poczyniono w zakresie przeglądu bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook