RTV

Zamówienia w przedsprzedaży na modularny laptop Framework są już otwarte, począwszy od 999 USD

Modułowy laptop Framework jest teraz dostępny w przedsprzedaży, a ceny zaczynają się od 999 USD za w pełni zmontowany komputer lub 749 USD za wersję DIY, która dodaje opcję płacenia mniej z góry, jeśli chcesz przynieść własną pamięć RAM, dysk SSD, opłatę i Karta Wi-Fi.

W przypadku systemów wstępnie skompilowanych Framework oferuje trzy konfiguracje początkowe. Dostępna jest wersja podstawowa, 999 USD, która oferuje procesor Core i5-1135G7, 8 GB pamięci RAM, 256 GB NVMe SSD i Wi-Fi 6. Model wydajności, począwszy od 1399 USD, zwiększa procesor do Core i7-1165G7 i podwaja pamięć RAM i SSD. A konfiguracja Professional, zaczynająca się od 1999 USD, obejmuje Core i7-1185G7, 32 GB pamięci RAM, 1 TB pamięci masowej i Windows 10 Pro.

Niezależnie od tego, czy jest w pełni zmontowany, czy zrób to sam, Framework ma 13,5-calowy ekran 2256 x 1504, kamerę internetową 1080p 60 klatek na sekundę, baterię 55 Wh i aluminiową obudowę o wadze 2,87 funta. Porty są obsługiwane przez konfigurowalny system kart rozszerzeń, który pozwala użytkownikom wybrać do czterech spośród wybranych gniazd USB-C, USB-A, HDMI, DisplayPort i microSD. Istnieje również opcja dodania dodatkowej pamięci za pomocą wymiennych dysków SSD USB-C, a Framework obiecuje więcej opcji portów w przyszłości.

Aby złożyć zamówienie w przedsprzedaży, Framework prosi tylko użytkowników o wpłacenie 100 $ depozytu, a pierwsze laptopy mają być wysłane pod koniec lipca. Na razie zamówienia w przedsprzedaży są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych; Kanada jest obiecana w „najbliższych kilku tygodniach”, a dostępność w Europie i Azji ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ponadto Framework ostrzega, że ​​z powodu trwających globalnych niedoborów dostaw będzie miał ograniczoną podaż w momencie premiery, ale planuje realizować zamówienia wstępne w partiach, które powinny być dostarczane przez cały rok.

Framework to oczywiście nowa firma z niesprawdzoną platformą tutaj. Oferuje jednak 30-dniową gwarancję zwrotu i roczną ograniczoną gwarancję, co może pomóc każdemu, kto zdecyduje, czy wyłożyć pieniądze na nowy komputer.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook