Gry

Zapowiedzi Intela, długo oczekiwane procesory graficzne Xe HPG do gier mogą zostać ujawnione 26 marca

Nadchodzące, dyskretne układy GPU do gier Xe HPG „DG2” firmy Intel mogą być bliskie ujawnienia. Firma ogłosiła „Xe HPG Scavenger Hunt”, która odbędzie się 26 marca o godzinie 12:00 czasu wschodniego / 9:00 czasu pacyficznego.

Witryna została ukryta w segmencie sekwencji binarnych, które Intel utknął w swojej prezentacji GDC 2021, która krótko drażniła nadchodzącą kartę graficzną. Wccftech udało się rozszyfrować wiadomość: adres IP wspomnianej wyżej strony internetowej o poszukiwaniu złodziei, która obiecuje więcej informacji 26 stycznia.

Nie jest jasne, czy Intel wypuści karty DG2 26 marca, czy też oficjalne ogłoszenie nastąpi podczas tajemniczego ogłoszenia nowego CEO Intela, Pata Gelsingera, w sprawie „nowej ery innowacyjności i przywództwa technologicznego w firmie Intel”, które ma nastąpić 23 marca . Jeśli tak jest, to możliwe, że polowanie na scavenger może dać fanom więcej informacji na temat nadchodzących procesorów graficznych (a może nawet o rzeczywistych kartach graficznych, jeśli Intel jest hojny).

Podczas gdy Intel wypuścił swoje pierwsze karty graficzne Iris Xe na początku tego roku, oparte na prototypach „DG1”, które wykorzystywały architekturę Xe LP firmy. Ale karty o niższej mocy tak naprawdę nie były przeznaczone do gier. W rzeczywistości były sprzedawane głównie bezpośrednio partnerom w celu umieszczenia ich w gotowych maszynach.

Nadchodzące karty „DG2” – oparte na wydajniejszej architekturze Xe HPG – obiecują zapewnić prawdziwą konkurencję w grach dla graczy o ugruntowanej pozycji, takich jak AMD i Nvidia. Wccftech Niedawno zauważyłem również jedną z rzekomych kart DG2, która pojawiła się również w Geekbench, z 512 EU, 4096 rdzeniami, zegarem 1800 MHz i 12 GB pamięci GDDR6 VRAM. Inne plotki wskazywały, że Intel pracuje nad całą gamą procesorów graficznych wykorzystujących nową architekturę, od tańszych modeli podstawowych po droższe opcje dla żądnych mocy entuzjastów gier.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook