Gry

Zarzuty wniesione przez włamanie, które spowodowały, że nagie zdjęcia sportowca NFL zostały opublikowane na Twitterze

Flankami są duże pieczęci białego biurowca w stylu klasycznego odrodzenia.
Powiększać / Pieczęć Departamentu Sprawiedliwości widoczna na konferencji prasowej w grudniu 2019 r.

Władze federalne oskarżyły dwóch mężczyzn o włamanie się do e-maili i kont w mediach społecznościowych wielu sportowców z National Football League i National Basketball Association oraz o sprzedaż lub wykupienie danych uwierzytelniających w celu uzyskania zysku.

W jednym przypadku, zgodnie ze skargą kryminalną, która została rozpieczętowana w środę, włamania na konto doprowadziły do ​​opublikowania wyraźnych zdjęć jednego z graczy NFL na jego kontach na Twitterze i Instagramie. Skarga nie identyfikowała sportowca, poza tym, że nazwał go Ofiarą-1 i powiedział, że mieszkał w New Jersey, a zdjęcia pojawiły się 4 czerwca 2018 roku.

Na podstawie tych informacji, gracz wyglądał na Avery’ego Mossa z New York Giants, który według ESPN znalazł nagie zdjęcia i filmy opublikowane na jego osi czasu na Twitterze krótko po zakończeniu treningu OTA 4 czerwca. Konta, które obserwował, zostały zablokowane, najprawdopodobniej w celu powstrzymania Moss od zapoznania się z wiadomościami. Bardziej wulgarne filmy i obrazy pojawiły się później, ale zostały usunięte w ciągu około 30 minut.

Jeden z „wielu”

Według prokuratorów federalnych, Victim-1 był jednym z wielu sportowców NFL i NBA, których celem był spisek hakerski Trevontae Washington, 21 lat, Thibodaux w Luizjanie i 20-letni Ronnie Magrehbi z Orlando na Florydzie.

W skardze, w której oskarżono Waszyngton, stwierdzono, że mężczyzna uzyskał dane uwierzytelniające konta należące do ofiar, wysyłając im linki do stron, które wyglądały na legalne strony logowania do mediów społecznościowych, ale w rzeczywistości były to strony phishingowe. Waszyngton, Magrehbi i inni zablokowaliby prawowitych właścicieli kont i sprzedali dostęp do nich za kwoty od 500 do 1000 USD.

1 czerwca 2018 r. Victim-1 dokonał dwóch płatności w wysokości 250 USD przez Venmo, w zamian otrzymując SMS-a z hasłem. Uzyskał dostęp do konta, ale gdy tylko próbował zmienić hasło, został ponownie zablokowany. Trzy dni później opublikowano wyraźne zdjęcia. Tego samego dnia spiskowcy hakerscy zażądali dodatkowych 2500 dolarów i „zagrozili, że opublikują dodatkowe zdjęcia i filmy Ofiary-1, jeśli nie zastosuje się”. Ofiara-1 nie zastosowała się.

Waszyngton i Magrehbi są oskarżeni o jeden spisek w celu popełnienia oszustwa elektronicznego i zmowy w celu popełnienia oszustwa i nadużyć komputerowych. Grozi im maksymalna kara w wysokości 500 000 USD i 20 lat więzienia w przypadku uznania winy. Obaj mężczyźni mają pierwsze występy w sądzie w środę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook