Gry

Zasady dotyczące świątecznych dostaw i zwrotów w Apple, Google, Microsoft i nie tylko

Zbliżają się święta – a sprzedawcy detaliczni mocno konkurują o Twoje dolary. Aby przekonać Cię, że są miejscem zakupów, nie tylko obniżają ceny swoich produktów; znacznie ułatwiają wysyłkę tych produktów i ich zwrot, jeśli osobie, dla której kupiłeś laptopa, konsolę do gier lub telefon, nie podoba się to.

W rzeczywistości większość sprzedawców detalicznych oferuje specjalne świąteczne zasady dotyczące wysyłki i zwrotów, zdając sobie sprawę, że a) większość kupujących wydaje teraz dużo i nie miałaby nic przeciwko zaoszczędzeniu trochę na wysyłce, b) wiele osób zacznie się denerwować ich paczki przed świętami, więc szybsza wysyłka jest lepsza (a bezpłatna szybsza wysyłka jest jeszcze lepsza), oraz c) ponieważ większość z nich to prezenty, które nie zostaną wręczone do końca roku, wygrała dwutygodniowa polityka zwrotu ” przyda się komuś kupującemu prezent w listopadzie.

Tak więc tutaj (w kolejności alfabetycznej) znajdują się aktualne zasady wysyłki i zwrotów dla wybranych głównych sklepów internetowych. Nie wszystkie mają określone zasady dotyczące świąt, ale niektóre mają równie dobre lub lepsze zasady wysyłki i zwrotów. Będziemy obserwować te witryny i aktualizować wszelkie znalezione zmiany w miarę zbliżania się świąt.

Miejmy nadzieję, że wiedza o tym, ile wydasz i ile masz swobody, aby zwrócić pieniądze, pomoże nieco zmniejszyć Twój niepokój związany z wakacjami.

Uwaga: z powodu pandemii większość, jeśli nie wszyscy, detaliści oferują (lub nalegają) dostawę bezkontaktową, w przypadku której personel kurierski albo zostawi paczkę za drzwiami, albo otrzyma ustne potwierdzenie z bezpiecznej odległości. Dlatego dobrym pomysłem jest śledzenie przesyłek, aby wiedzieć, kiedy mają nadejść.

Amazonka

Wysyłka : Członkowie Prime otrzymują bezpłatną dostawę tego samego dnia w przypadku kwalifikujących się zamówień o wartości powyżej 35 USD w kwalifikujących się kodach pocztowych. W przeciwnym razie, w zależności od produktu, obowiązują zwykłe dostawy na następny dzień lub dwa dni. Kupujący inny niż Prime znajdą opcje wysyłki na stronie zamówienia każdego konkretnego produktu.

Zwroty: W czasie świąt przedmioty wysłane przez Amazon między 1 października a 31 grudnia mogą zostać zwrócone do 31 stycznia. (Dotyczy to zarówno kupujących z Prime, jak i Non-Prime.)

Apple Store Beijing

Apple Store Beijing

jabłko

Wysyłka : Jeśli kupujesz bezpośrednio od Apple, dwudniowa wysyłka jest bezpłatna w przypadku większości produktów, a komputery Mac, iPhone’y, iPady, zegarki Apple lub Apple TV znajdujące się w magazynie zwykle otrzymują bezpłatną wysyłkę następnego dnia.

Zwroty: Apple daje 14 dni na zwrot produktu od momentu jego otrzymania.

B&H

Wysyłka : B&H oferuje bezpłatną wysyłkę standardową (od jednego do siedmiu dni roboczych) w przypadku większości produktów oraz bezpłatną wysyłkę przyspieszoną (od jednego do trzech dni roboczych) w przypadku przedmiotów o wartości powyżej 49 USD.

Zwroty: B&H zezwala na zwrot lub wymianę zakupów zakupionych po 19 października 2020 r., A przed 1 stycznia 2021 r. Do 1 lutego (ze zwykłymi wyjątkami bezzwrotnych przedmiotów, takich jak komputery lub telewizory, których opakowanie zostało otwarte).

Sklep Best Buy w Wielkiej Brytanii

Najlepsza oferta

Wysyłka : Best Buy oferuje bezpłatną wysyłkę standardową w przypadku zamówień o wartości od 35 USD (z pewnymi wyjątkami). Jeśli wydałeś 35 USD lub więcej, istnieje również możliwość dostawy na następny dzień, w zależności od przedmiotu i daty złożenia zamówienia.

Zwroty: Zakupy dokonane od 13 października 2020 r. Do 2 stycznia 2021 r. Można zwracać do 16 stycznia. Nie obejmuje to przedmiotów objętych umową ze stroną trzecią, takich jak telefony i akcesoria do noszenia (które mają 14-dniowy okres zwrotu), ani produkty świąteczne, takie jak ozdoby choinkowe i duże urządzenia, które mają 15-dniowy okres zwrotu okres zwrotu. Są wyjątki: telefony komórkowe, tablety i urządzenia do noszenia na komórkach mają 14-dniowy okres zwrotu; duże urządzenia mają 15-dniowy okres zwrotu. Członkowie programu My Best Buy Elite mają czas do 16 stycznia lub 30 dni od otrzymania, w zależności od tego, który z tych okresów jest dłuższy; Członkowie Elite Plus mają czas do 16 stycznia lub 45 dni od otrzymania, w zależności od tego, który z tych okresów jest dłuższy.

Costco

Wysyłka : Costco podaje opłaty za wysyłkę podczas płatności; Opłaty zależą od produktu i sposobu wysyłki.

Zwroty: Costco ogólnie ma otwartą politykę zwrotów, z wyjątkiem sprzętu elektronicznego, takiego jak telewizory i komputery, dla których obowiązuje 90-dniowy okres zwrotu. Istnieją inne wyjątki, które są wymienione na stronie zwrotnej.

Dell

Wysyłka : Większość produktów firmy Dell jest objęta bezpłatną standardową wysyłką.

Zwroty: Firma Dell oferuje 30-dniową politykę zwrotów z pewnymi wyjątkami; może zostać naliczona opłata za uzupełnienie w wysokości do 15 procent.

DJI

Wysyłka : DJI oferuje bezpłatną wysyłkę przy zakupach za 159 USD lub więcej. W przeciwnym razie opłaty za wysyłkę są określone w formularzu zamówienia.

Zwroty: DJI oferuje zwroty w ciągu 14 dni od otrzymania zakupu.

 GameStop

GameStop

Wysyłka : GameStop oferuje bezpłatną wysyłkę przy zamówieniach powyżej 35 USD.

Zwroty: GameStop przyjmuje wszystkie produkty zakupione między 1 listopada a 24 grudnia do zwrotu do 15 stycznia. Paczki muszą być nieotwarte i musisz mieć przy sobie paragon.

Google

Wysyłka : Aby kwalifikować się do bezpłatnej wysyłki w USA, suma zamówienia musi wynosić co najmniej 35 USD przed opodatkowaniem i po zastosowaniu wszelkich rabatów. (W Kanadzie łączna kwota musi wynosić 45 CAD; w Singapurze 40 SGD). Oddzielnych, wielu zamówień nie można łączyć, aby otrzymać bezpłatną wysyłkę.

Zwroty: Masz tylko 15 dni na zwrot produktu kupionego w Google Store (30 dni w przypadku termostatu Nest).

HP

Wysyłka : W przypadku wielu przedmiotów standardowa (od trzech do sześciu dni) wysyłka jest bezpłatna; wysyłka priorytetowa i wysyłka następnego dnia jest często dostępna za dodatkową opłatą.

Zwroty: Zakupy dokonane między 1 listopada a 25 grudnia mogą zostać zwrócone do 15 stycznia; być może będziesz musiał uiścić opłatę za uzupełnienie zapasów w wysokości do 15 procent.

Magazyn Microsoft Store

Microsoft

Wysyłka : Większość produktów sprzedawanych w sklepie internetowym Microsoft obejmuje bezpłatną wysyłkę w ciągu dwóch do trzech dni.

Zwroty: Większość produktów można zwrócić w ciągu 30 dni od zakupu.

Newegg

Wysyłka : Wiele produktów Newegg jest dostarczanych z bezpłatną wysyłką; sprawdź stronę produktu.

Zwroty: Rozszerzona polityka zwrotów w okresie świątecznym firmy Newegg umożliwia klientom zwrot produktów do 31 stycznia; musisz zajrzeć do zakładki „Gwarancja i zwroty” na stronie produktu, aby sprawdzić, czy jest objęta gwarancją.

klub Sama

Wysyłka : Zgodnie z często zadawanymi pytaniami Sam’s Club koszt wysyłki większości przedmiotów zależy od rozmiaru, wagi, metody wysyłki i adresu dostawy. Członkowie Plus otrzymują bezpłatną wysyłkę większości produktów online.

Zwroty: Sam’s Club nie ma określonego okresu zwrotu; W przypadku określonych produktów mogą być określone pewne okresy zwrotu.

Sonos

Wysyłka : Sonos oferuje bezpłatną wysyłkę wszystkich swoich produktów.

Zwroty: Sonos daje Ci 45 dni na zwrot zakupu, a nawet oferuje bezpłatną wysyłkę zwrotną.

cel 1020

Cel

Wysyłka : Bezpłatna dostawa w dwa dni, jeśli wydałeś 35 USD lub więcej lub skorzystałeś z karty RedCard.

Zwroty: Masz 90 dni na zwrot większości nieotwartych produktów lub cały rok, jeśli jest to marka Target. (Wyjątki zostaną odnotowane na pokwitowaniu.)

Walmart

Wysyłka : W przypadku kwalifikujących się zamówień o wartości co najmniej 35 USD możesz otrzymać bezpłatną dostawę na następny dzień w kwalifikujących się kodach pocztowych, bezpłatną dostawę w ciągu dwóch dni lub bezpłatną wysyłkę standardową.

Zwroty: Wiele przedmiotów zakupionych między 16 października a 25 grudnia ma wydłużone daty zwrotu. Przedmioty, które zwykle mają 14-dniowy okres zwrotu, będą miały ostateczną datę zwrotu 8 stycznia. Przedmioty z 30-dniowym okresem zwrotu będą miały ostateczną datę zwrotu 24 stycznia. Przedmioty z 60-dniowym okresem zwrotu będą miały ostateczną datę zwrotu 23 lutego. (Nie będzie żadnych zmian w przypadku przedmiotów z 90-dniowym okresem zwrotu). Nie dotyczy to sprzedawców Walmart Marketplace (tj. Stron trzecich).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook