Gry

Zasady ustalania cen dla Apple, Google, Microsoft i innych

Nie ma nic bardziej frustrującego niż zakup nowego komputera, telefonu, konsoli do gier lub plecaka i przekonanie się, że gdzie indziej mógłbyś go dostać dużo taniej. Aby zadowolić klientów – i zapobiec ich przenoszeniu się gdzie indziej – wielu sprzedawców detalicznych oferuje zasady dopasowania cen, które obiecują dopasować niższą cenę, którą znalazłeś gdzie indziej. Czasami też dorównują sobie, jeśli kupisz coś, co obniży się tydzień później.

Poniżej przedstawiono zasady ustalania cen dla różnych głównych detalistów. Należy tu zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, do wszystkich zasad ustalania cen jest dołączonych szereg reguł. Podsumowaliśmy tutaj niektóre zasady, ale radzimy przejść do podanych przez nas linków i uważnie przeczytać zasady. Po drugie, i logicznie rzecz biorąc, sprzedawcy detaliczni, którzy są platformami handlowymi dla innych sprzedawców, na przykład Amazon czy Costco, nie mają zasad ustalania cen.

Wreszcie większość sprzedawców detalicznych, którzy mają zasady ustalania cen, zawiesza je na specjalne okazje, takie jak Czarny piątek i Cyberponiedziałek. Jeśli więc Twój ulubiony sklep nie oferuje oferty na Czarny piątek na wybranym telefonie, nie możesz machać reklamą przedstawiającą 50-procentową zniżkę od innego sprzedawcy i oczekiwać, że zostanie ona uhonorowana. Ale w innych porach roku te dopasowania cen mogą zaoszczędzić sporo gotówki. Więc miej je na uwadze.

Kolejna rzecz, o której należy pamiętać: istnieją wyjątki od większości reguł. Więc jeśli szukasz oferty na produkt i wiesz o niższej cenie w innym miejscu (lub takiej, która była wcześniej oferowana u tego samego sprzedawcy), nigdy nie boli zadzwonić i zapytać, czy będzie pasować do ceny. W międzyczasie będziemy nadal aktualizować tę stronę, jeśli otrzymamy więcej informacji o zasadach sprzedawców.

Amazon Box Padded

Amazonka

Amazon.com nie oferuje dopasowywania cen.

jabłko

Chociaż widzieliśmy niektóre twierdzenia, że ​​Apple osiągnie do 10 procent ceny produktów kupowanych w niektórych głównych sprzedawcach detalicznych, nie ma oficjalnej polityki na stronie internetowej firmy.

Apple twierdzi, że jeśli obniży cenę produktu marki Apple w ciągu 14 dni od otrzymania produktu, możesz odwiedzić sklep Apple Store lub skontaktować się z Centrum kontaktowym Apple pod numerem 1-800-676-2775, aby poprosić o zwrot pieniędzy lub uzyskać kredyt za różnicę w cenie. Nie dotyczy to jednak specjalnych wyprzedaży, takich jak Czarny piątek.

B&H

B&H twierdzi, że może być w stanie honorować obecną niższą cenę lub dorównać cenom konkurenta, ale robi to w każdym przypadku z osobna. Musisz skontaktować się z zespołem obsługi klienta, korzystając z czatu na miejscu, poczty elektronicznej lub dzwoniąc pod numer (800) 221-5743 / (212) 239-7765.

Najlepsza oferta

Gwarancja dopasowania ceny Best Buy stwierdza, że ​​produkt może kwalifikować się do obniżenia ceny, jeśli jest identyczny z produktem konkurenta, jest natychmiast dostępny w sklepie konkurenta lub na jego stronie i nie jest wyświetlany na liście wykluczeń Best Buy (która obejmuje „przedmioty na sprzedaż od niedzieli przed Świętem Dziękczynienia do poniedziałku po Święcie Dziękczynienia ”).

Best Buy na żądanie dopasuje również swoją poprzednią cenę w sklepie lub online, o ile ma to miejsce w okresie zwrotu i wymiany.

Costco

Costco nie dorównuje cenom konkurencji. Jednak według strony internetowej wystawi kredyt na różnicę między zapłaconą ceną a ceną promocyjną, jeśli kupiłeś przedmiot online na Costco.com i poprosiłeś o kredyt do 30 dni przed zmianą ceny.

Dell Chromebook 13

Dell

Przed dokonaniem zakupu firma Dell dopasuje cenę do nowego komputera, który ma te same kluczowe funkcje i specyfikacje, co zakupiony (np. Pamięć, pojemność dysku twardego, procesor itp.) Od firmy Dell, HP, Apple lub Lenovo . Na jego stronie z dopasowaniem cen znajdują się linki umożliwiające dzwonienie lub czat online, aby kontynuować proces.

Możesz również skontaktować się z firmą w sprawie różnicy w cenie w ciągu 30 dni od zakupu. Istnieje jednak długa lista ograniczeń i żadne z nich nie jest dostępne między Świętem Dziękczynienia a następnym poniedziałkiem.

: Becca Farsace / The Verge

DJI

Nie mogliśmy znaleźć żadnych dowodów na politykę dopasowywania cen w DJI. Jeśli jednak DJI obniży cenę produktu w ciągu siedmiu dni od jego otrzymania, możesz w tym czasie skontaktować się z firmą pod adresem http://www.dji.com/contact, aby zażądać zwrotu lub uznania różnicy między cena, którą zapłaciłeś, i aktualna cena sprzedaży. Nie obejmuje to specjalnych wydarzeń sprzedażowych, takich jak Czarny piątek i Cyberponiedziałek.

GameStop

Nie mogliśmy znaleźć żadnych dowodów na politykę dopasowywania cen w GameStop.

Google

Według witryny Google: „W tej chwili nie możemy dopasować ceny”.

HP

Według HP.com, firma dopasuje obecną cenę przed opodatkowaniem dla nowych porównywalnych komputerów i identycznych numerów modeli drukarek HP od uznanych w całym kraju sprzedawców internetowych, takich jak Dell, Amazon czy BestBuy.com. Specyfikacje muszą być takie same i musisz zapytać o dopasowanie w momencie zakupu, i to przez telefon. Nie możesz poprosić o dopasowanie ceny przez e-mail lub czat. Nie obejmuje przedmiotów zakupionych podczas promocji.

Jeśli w okresie zwrotu znajdziesz porównywalny produkt w niższej cenie, możesz wysłać wiadomość e-mail do HP na adres myhpsales@hp.com. Dotyczy to tylko markowych produktów HP i nie dotyczy produktów zakupionych od Święta Dziękczynienia do tygodnia następującego po Święcie Dziękczynienia.

Microsoft

Według witryny firmy Microsoft, w okresie od 1 października do 3 stycznia, jeśli znajdziesz w sklepie Microsoft Store lepszą cenę za coś, co kupiłeś w tym czasie i nadal jest w magazynie, Microsoft zwróci różnicę. Kupujący muszą zadzwonić pod numer 1-877-696-7786.

Newegg

Newegg ma coś, co nazywa się „Ochroną cen w Czarny piątek” – jeśli kupisz jakikolwiek produkt z tą plakietką, zostanie zakupiony między 1 listopada a 22 listopada i zostanie przeceniony przed 30 listopada, możesz otrzymać zwrot różnicy. Według Newegga nie musisz nic robić; zwrot środków zostanie zrealizowany do 7 grudnia.

Sprzedawca oferuje również dopasowywanie cen wybranych produktów; te produkty są oznaczone etykietą „Gwarancja dopasowania ceny”, która pojawia się w polu ceny po prawej stronie strony produktu. Dotyczy to niezależnie od tego, czy znajdziesz tę niższą cenę w Newegg, czy też w ocenie Newegg jako dużego sprzedawcy detalicznego. Musisz poinformować Newegg o niższej cenie w ciągu 14 dni od zakupu. Nie obowiązuje od 23 listopada do 30 listopada.

klub Sama

klub Sama

Sam’s Club dopasuje ceny do „codziennych cen” w Walmart. Ponadto, jeśli kupisz produkt online, możesz poprosić o dopasowanie ceny w ciągu ośmiu dni od zakupu dla przedmiotów Sam’s Club z cenami promocyjnymi. Żadna z umów nie dotyczy wydarzeń takich jak Czarny piątek czy Cyberponiedziałek.

Sonos

W witrynie Sonos nie znaleźliśmy nic na temat dopasowywania cen.

Cel

Target dopasuje cenę przedmiotu, który znajdziesz za mniej w Target lub na wybranej liście konkurentów, jeśli poprosisz o to w czasie lub w ciągu 14 dni od zakupu. Możesz przynieść dowód do sklepu lub zadzwonić pod numer 800-591-3869, aby dokonać zakupów online. W przypadku produktów zakupionych między 1 listopada a 28 listopada możesz uzyskać korektę, jeśli cena spadnie przed 24 grudnia, i możesz poprosić o zniesienie 14-dniowego ograniczenia. Na stronie znajduje się pełna lista wyjątków.

Walmart

Sklep internetowy Walmart oferuje dopasowanie cenowe jednej pozycji magazynowej na klienta dziennie z określonej listy sprzedawców detalicznych. Na stronie znajduje się długa lista ograniczeń; na przykład nie dotyczy zakupów w sklepie ani nie dotyczy cen pokazanych z Czarnego Piątku i Cyber ​​Tygodnia.

Walmart dopasuje cenę znalezioną na Walmart.com lub Jet.com do przedmiotu zakupionego w sklepie Walmart, ale nie pasuje do ofert specjalnych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook