GryRTVTelefony

Zbuduj swój własny filtr zawartości sieci domowej Raspberry Pi

CEL

Każde urządzenie włączone Twoja sieć jest bombardowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu złośliwym oprogramowaniem, mi banerowymi, wyskakującymi okienkami i skryptami śledzącymi aktywność. Całe to dodatkowe cruft spowalnia twoje przeglądanie. Ale przy odrobinie majsterkowania możesz zaprogramować mały i tani komputer Raspberry Pi, aby blokował ten hałaśliwy żużel. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zainstalować darmowy program Pi-hole, który sprawdza wszystkie przychodzące dane na czarnych listach, które wybierzesz, zanim zdecydujesz, czy pakiety powinny zostać przesłane do twoich urządzeń. Jest bardziej wydajny niż standardowy program do blokowania reklam; Filtrowanie działa na każdym urządzeniu w Twojej sieci, blokując reklamy, elementy śledzące i złośliwy kod z telefonów, iPadów, komputerów, konsol do gier, Rokusa, a nawet telewizorów Smart TV.


KROK PO KROKU

Co będziesz potrzebował

  • Raspberry Pi (35 USD) z zainstalowanym darmowym oprogramowaniem Raspberry Pi OS
  • Router sieci domowej (ten od twojego ISP lub twój – podoba nam się TP-Link AX6000)
  • Mac lub Windows PC do instalacji i sterowania Pi-hole
  • Wygodne pisanie w interfejsie wiersza poleceń (nic nie jest zbyt skomplikowane, obiecujemy)

1. Pobierz oprogramowanie

Mając Pi i komputer w tej samej sieci, otwórz okno terminala (użyj terminala na komputerach Mac; wiersz polecenia w systemie Windows) i połącz się z Pi za pomocą SSH. Bezpieczny protokół przesyła polecenia z jednego komputera do drugiego; znajdź instrukcje na Raspberrypi.org, które pomogą w tym. Następnie wpisz poniższe polecenie, aby zainstalować Pi-hole, wybierając domyślne opcje i zapisując wszelkie informacje o sieci: curl -sSL https://install.pi-hole.net | grzmotnąć

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook