Różności i nowinki technologia

Zdalne plemię twierdzi, że SpaceX Starlink „katapultował” ich w XXI wiek

Melvinjohn Ashue, wiceprzewodniczący plemienia Hoh, widoczny na zrzucie ekranu z filmu wyprodukowanego przez Departament Handlu Stanu Waszyngton.
Powiększać / Melvinjohn Ashue, wiceprzewodniczący plemienia Hoh, omawia wykorzystanie przez plemię łącza szerokopasmowego Starlink.

Odległe plemię w stanie Waszyngton jest jednym z pierwszych użytkowników szerokopasmowego łącza Starlink SpaceX, który niedawno nawiązał połączenie po latach zmagań o uzyskanie nowoczesnej usługi internetowej. „Jesteśmy bardzo daleko” – powiedział Melvinjohn Ashue, wiceprzewodniczący komitetu zarządzającego plemieniem Hoh. „Przez ostatnie osiem lat czułem się, jakbyśmy wiosłowali w górę rzeki z łyżką i prawie nic nie osiągnęliśmy z dostępem do Internetu do rezerwatu”.

Rezerwat Hoh Tribe znajduje się w zachodnim Waszyngtonie i liczył 28 gospodarstw domowych z 116 osobami w spisie ludności z 2010 roku. Ashue opisał problemy plemienia z Internetem i wykorzystanie Starlink w filmie wyprodukowanym przez Departament Handlu Stanu Waszyngton.

Film służy częściowo do reklamowania wysiłków agencji stanowej, aby wszyscy mieli dostęp do nowoczesnego Internetu szerokopasmowego do 2024 r., Cel, któremu pomogła decyzja SpaceX o rozpoczęciu ograniczonej wersji beta Starlink w Waszyngtonie. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak ratownicy stanu Waszyngton używają Starlink na obszarach spustoszonych przez pożary. Mieszkańcy dotkniętego pożarem miasta Malden również używali Starlink.

„Plemię Hoh zadzwoniło do nas na początku w sprawie COVID, mówiąc, że napotykają wiele wyzwań związanych z utrzymaniem połączenia lub utrzymaniem łączności” – powiedział Russ Elliott, dyrektor Biura ds. Szerokopasmowych Stanu Waszyngton. „Zdecydowanie mieli bardzo ograniczony Internet i obawiali się przyszłości”.

Po rozpoczęciu beta wersji SpaceX, „przedstawiliśmy ludziom Starlink plemię Hoh” – powiedział Elliott. „Plemię Hoh podzieliło się swoją historią, [and] Starlink czuł się bardzo zmuszony, aby podejść i zobaczyć, co mogą zrobić, aby pomóc ”.

„Wyglądało na to, że znikąd pojawił się SpaceX i po prostu katapultował nas w XXI wiek” – powiedział Ashue. „Nasza młodzież może prowadzić edukację online, uczestniczyć w filmach. Telezdrowie nie będzie już problemem”. Ashue powiedział, że rezerwat znajduje się około 23 mil na południe od Forks w stanie Waszyngton, małego miasta liczącego tylko około 3800 mieszkańców.

Wkrótce większa publiczna beta

W zeszłym roku ustawodawca stanu Waszyngton uchwalił ustawę, która ustanowiła State Broadband Office i wyznaczyła cel polegający na zapewnieniu prędkości pobierania co najmniej 25 Mb / s oraz prędkości wysyłania 3 Mb / s wszystkim firmom i mieszkańcom do 2024 r. Prawo ustanowiło na 2028 r. Cel pobierania i wysyłania danych o szybkości 150 Mb / s. dla wszystkich firm i mieszkańców. Państwo nie buduje własnej sieci, więc szuka partnerstw z dostawcami Internetu.

Starlink jest bezpłatny w fazie beta, ale dotacje rządowe mogą pomóc, gdy będzie wymagać opłaty. Elliott wezwał mieszkańców Waszyngtonu do odwiedzenia stanowej strony szerokopasmowej, gdzie mogą wykonać test prędkości i wpisać swój adres, aby pomóc urzędnikom stanowym zidentyfikować obszary wymagające lepszej obsługi.

„Możemy być aktywni, potencjalnie wprowadzając niektóre z tych nowych technologii na swój sposób, a także pomagać w zdobywaniu funduszy, zarówno stanowych, jak i federalnych” – powiedział Elliott.

Testy szybkości przeprowadzone przez użytkowników beta Starlink w sierpniu wykazały, że prędkość pobierania waha się od 11 Mb / s do 60 Mb / s, prędkość wysyłania od 5 Mb / s do 18 Mb / s oraz opóźnienia od 20 ms do 94 ms. SpaceX ma na orbicie ponad 700 satelitów położonych nisko nad Ziemią, co według prezesa Elona Muska wystarczy na „dość szeroką publiczną wersję beta”, która będzie dostępna dla większej liczby klientów w północnych Stanach Zjednoczonych i „miejmy nadzieję” w południowej Kanadzie. Jednak osiągnięcie docelowych pozycji najnowszych satelitów może zająć kilka miesięcy, a data dostępności szerszej wersji beta nie została ogłoszona.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook