RTV

Zdjęcia Google pozwalają mi tylko skopiować tekst ze zdjęcia do mojej przeglądarki internetowej

Wydaje się, że witryna Zdjęcia Google na komputery stacjonarne ma możliwość skanowania tekstu w obrazie i przekształcania go w tekst do kopiowania i wklejania dzięki technologii Google Lens (za pośrednictwem 9to5Google). Obiektyw był już od jakiegoś czasu dostępny w wielu miejscach na Androidzie, ale jego funkcja optycznego rozpoznawania znaków (OCR) pojawiająca się na pulpicie może sprawić, że Zdjęcia Google będą łatwym i darmowym sposobem na przeniesienie prawdziwego tekstu na komputer.

Według 9to5Google, funkcja wydaje się być szeroko rozpowszechniana, ale autor na XDA-Developers nie pokazał im tego. Udało mi się go jednak wykorzystać. Aby z niego skorzystać (lub sprawdzić, czy już go masz), załaduj witrynę Zdjęcia Google i przejdź do zdjęcia, na którym został zapisany jakiś tekst (na przykład strona książki, znak, paragon itp.). Jeśli Google wykryje słowa, powinien pojawić się przycisk „Kopiuj tekst z obrazu”, a jego kliknięcie spowoduje otwarcie okienka, w którym będzie można przeczytać tekst znaleziony przez Google.

Przycisk Kopiuj tekst z obrazu pojawi się na obrazach, na których Google znajdzie tekst.

Jednym z praktycznych zastosowań soczewki na komputerze może być skanowanie pisemnych dokumentów tekstowych i wklejenie ich do czegoś, co piszesz na komputerze stacjonarnym. Aby to sprawdzić, zrobiłem to zdjęcie otwartej książki i wyniki były prawie bezbłędne:

Możesz zaznaczyć tekst bezpośrednio na zdjęciu lub skorzystać z paska bocznego.

Obiektywowi udało się nawet poprawnie zinterpretować „…”.

Obiektyw Google ma o wiele więcej możliwości na Androida (i w aplikacji Zdjęcia Google na iOS), ale wydaje się, że kopiowanie tekstu jest jedyną, która do tej pory trafiła na pulpit. Przeglądarkowa wersja Zdjęć Google nie oferowała tłumaczenia zdjęcia z hiszpańskim tekstem (chociaż pozwoliło mi to skopiować tekst) i nie wygląda na to, aby mogła identyfikować takie rzeczy, jak zwierzęta czy rośliny.

Mimo to miło jest widzieć jedną z najbardziej przydatnych funkcji Obiektywu, która pojawi się w komputerowej wersji Zdjęć Google i miejmy nadzieję, że jest to oznaka, że ​​więcej jest w drodze.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook