Różności i nowinki technologia

Zgłoszenie patentowe Apple wyobraża sobie kable do ładowania, które mogą nie strzępić się tak łatwo

Kable do ładowania Apple nie są dokładnie znane ze swojej trwałości. Często strzępią się po roku lub dwóch, a nawet mogą się zepsuć do tego stopnia, że ​​w ogóle nie będą ładować urządzenia. (Zauważyłem też, że mogą zmienić kolor na coraz bardziej kwaśny żółty). Jednak Apple najwyraźniej pracuje nad kilkoma pomysłami, aby uczynić swoje kable bardziej wytrzymałymi, składając wniosek patentowy o „Kabel o zmiennej sztywności”.

Patent, po raz pierwszy zgłoszony przez AppleInsider, opisuje kilka różnych pomysłów na kabel, który nie strzępiłby się tak łatwo. Metody te nadawałyby różnym częściom kabla różne poziomy sztywności, przy jednoczesnym zachowaniu jednolitej grubości kabla. Zastąpiłyby także to, co Apple nazywa „tuleją odciążającą” – sztywną nasadkę, którą znajdziesz na końcach wielu kabli.

Tuleja odciążająca pomaga zapobiegać pękaniu kabla z powodu zgięć, co może być pomocne, ponieważ kable są często gwałtownie zginane w pobliżu końców, aby je podłączyć. Rzecz w tym, że te tuleje i tak często nie zapobiegają strzępieniu się kabli. Pomysły Apple w tym patencie zmieniają elastyczność i sztywność całego kabla, co teoretycznie lepiej chroniłoby przed strzępieniem się bez względu na to, gdzie regularnie go zginasz, a wszystko to bez zwiększania grubości (co oznacza koniec końcówek odciążających).

Schemat z patentu Apple’a na kabel o zmiennej sztywności.
Obraz: uspto.gov

To tylko zgłoszenie patentowe i nie ma gwarancji, że Apple użyje tego projektu w przyszłych kablach. Ale fakt, że Apple złożył ten wniosek, to dobry znak, że myśli o trwałości kabla. Mamy nadzieję, że zobaczymy pewne ulepszenia w przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook