Nowości

Zgłoszona przez Donalda Glovera umowa z Amazon może doprowadzić do bardziej wyselekcjonowanego Prime Video

Po kilku latach dzwonienia do FX home, Atlanta Twórca Donald Glover podobno przenosi się do Amazona z ogólną umową o wartości ośmiu cyfr, według wielu publikacji. Wiadomość została po raz pierwszy przekazana przez The Hollywood Reporter.

W ramach umowy Glover będzie pracował nad szeregiem projektów dla Amazona, w tym niedawno ogłoszonym Pan i Pani Smith serial, w którym wystąpi razem Fleabag twórca Phoebe Waller-Bridge. (Waller-Bridge ma również ogólną umowę z Amazon). Jeden z plotek obejmuje Ul, który jest wyśrodkowany na figurze podobnej do „Beyoncé”, zgodnie z Reporter. Najpopularniejszy program Glovera, Atlanta, będzie kontynuowany na FX, gdzie pokaz jest ustawiony na trzeci i czwarty sezon.

Prawdopodobnie najciekawszym aspektem umowy jest to, że Amazon stworzy „rodzaj kanału z treścią, który skupi się na pracy Glovera i innych wyselekcjonowanych treściach w centrum Amazon Video”, według Reporter. Nie jest jasne, czy Glover będzie miał kontrolę nad wyselekcjonowanymi dziełami, które pojawiają się na jego własnym kanale. W takim przypadku może jednak stać się kluczową funkcją kreatywną i produktową, która spełnia dwa ważne zadania w szczególności dla Amazon Prime Video – prezentowanie imponującego talentu współpracującego z firmą i walka z „zmęczeniem algorytmami”.

Amazon Prime Video może być jedną z lepszych platform do przesyłania strumieniowego, ale jego okropny interfejs produktu i możliwości przeglądania mogą sprawić, że korzystanie z niego będzie trudne. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że zespół Amazona nie znalazł sposobu, aby to naprawić, biorąc pod uwagę listę talentów, które firma ma na pokładzie. Waller-Bridge, Steve McQueen (Mały topór), Jordan Peele (Nas), Gloria Calderón Kellett (Jeden dzień na raz), Lisa Joy i Jonathan Nolan (Westworld), Lena Waithe (Chi) oraz Amy Sherman-Palladino i Daniel Palladino (Cudowna pani Maisel) to tylko jedni z najbardziej płodnych twórców, ale ich praca gubi się w bałaganie, jakim jest obecna konfiguracja Prime Video.

Dodanie określonego „kanału”, który istnieje na stronie głównej Amazon Prime Video i podkreśla pracę twórcy, jest lepszą formą marketingu dla tego typu seriali i filmów, jakie posiada Amazon. Jest to taktyka marketingowa i produktowa używana przez wiele platform streamingowych na nieco inne sposoby. HBO Max umożliwia subskrybentom kliknięcie „listy odtwarzania” aktora lub reżysera i sprawdzenie, co oglądali. Na przykład, Kraj Lovecrafta Playlistę aktora Jurnee Smolletta świętującą Miesiąc Czarnej Historii i Czarny film można zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej.

Inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Peacock i Discovery Plus, mają dedykowane kanały dla określonych seriali lub twórców. Na tych platformach chodzi o odtworzenie wrażenia telewizji na żywo dla ludzi, którzy chcą wrzucić coś takiego House Hunters lub Saturday Night Live i nie dotykaj ponownie pilota. W HBO Max i Amazon strategia stwarza poczucie kuratora ze strony talentu pracującego nad programami i filmami, które są dostępne do streamowania. (Jest to również strategia, na której głównie koncentruje się usługa transmisji strumieniowej Criterion Channel i platforma strumieniowego przesyłania filmów MUBI). Jeśli na przykład Netflix dał Martinowi Scorsese własny kanał i przekazał listę filmów, do których firma miała prawa do transmisji, może zawierać Irlandczyk i inne filmy, które naprawdę uwielbia.

Jak wszystko w tej branży, wszystko wraca do Scorsese. Reżyser napisał esej w Harper’s o włoskim reżyserze Federico Felliniego i poruszył kwestię konieczności tworzenia kina w zdefiniowanym przez algorytm świecie, w którym wszystko jest treścią. Zmęczenie algorytmami nie jest nowe, a Scorsese nie jest jedynym, który je frustruje.

Trudno jest to naprawić. Większości subskrybentów najprawdopodobniej podoba się to, że algorytm rekomendacji Netflix pomaga w wyłanianiu programów lub filmów, którymi mogą być zainteresowani. W przeciwnym razie można przeszukać tysiące rzeczy. Jednocześnie opracowywanie kreatywnych funkcji produktu, które podkreślają pracę artysty i sprawiają, że wydaje się, że jest to bardziej osobiste połączenie z filmem lub telewizją – a mniej jak inny element treści – jest kluczowe, aby platforma wyglądała jak centrum świetnej telewizji i film zamiast zwykłego miejsca do przechowywania dowolnych treści.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook