Nowości

Zgodnie z obietnicą, Twitter sprawił, że konto @POTUS Joe Bidena zaczynało się bez obserwujących

Prezydent Biden będzie potrzebował kilku obserwujących na Twitterze. Twitter usunął wszystkich obserwujących z kont @POTUS i @WhiteHouse, gdy Biden został zaprzysiężony, dzisiaj, 20 stycznia, zamiast przenosić istniejących obserwujących na kontach do nowej administracji. To jest to co Rob Flaherty, Dyrektor ds. Cyfrowych firmy Biden, powiedział, że nastąpi to pod koniec grudnia.

Oto pełna lista dzisiejszych zmian, według Twittera:

Konta administratora Trumpa na Twitterze są teraz publicznie archiwizowane i obejmują: @ POTUS45, @ WhiteHouse45, @ VP45, @ PressSec45, @ FLOTUS45 i @ SecondLady45.

Konta Białego Domu, Prezydenta, Wiceprezydenta, Pierwszej Damy i Sekretarza Prasowego Białego Domu odziedziczyły teraz nowe nazwy użytkowników instytucjonalnych:

@ Transition46 zmieniło się w @WhiteHouse

@PresElectBiden zmieniło się na @POTUS

@SenKamalaHarris stał się @VP

@FLOTUSBiden zmieniło się na @FLOTUS

@PressSecPsaki zmieniło się w @PressSec

Nowe konto, @SecondGentleman, również jest aktywne.

Twitter poinformował w grudniu, że konta @VP, @FLOTUS, @PressSec, @Cabinet i @LaCasaBlanca również zostaną wyczyszczone. Jak widać na powyższych obrazkach, konta @POTUS, @VP i @WhiteHouse szybko gromadzą nowych obserwujących. Dziennik Wall Street poinformował, że pierwotnie istniał spór między obozem Biden a Twitterem o to, czy obserwujący się przeniesie.

To odwrócenie tego, co zrobił Twitter w 2017 roku, kiedy administracja Trumpa przejęła konta od administracji Obamy. Wtedy Twitter zasadniczo powielał istniejące konta, tworząc archiwum tweetów i obserwujących z czasów Obamy oraz budując nowy zestaw kont dla nowej administracji, która zachowała wszystkich tych obserwujących bez żadnego z tweetów.

Twitter nie powiedział, dlaczego tym razem zmienił politykę. Twitter powiedział The Verge jest to „w toku dyskusji z zespołem ds. przejścia firmy Biden na szereg aspektów związanych z transferami kont w Białym Domu”. Zespół Bidena wydaje się być niezadowolony z tej zmiany zasad, biorąc pod uwagę znaczną przewagę cyfrową, którą stracą. Flaherty powiedział, że zespół przejściowy „cofnął się i powiedziano nam, że jest to jednoznaczne”.

W dniu inauguracji każdy, kto podąży za jednym z przenoszonych uchwytów, otrzyma powiadomienie, że konto jest archiwizowane, powiedział rzecznik Twittera w grudniu. Otrzymają również możliwość śledzenia nowych kont administracji Biden. Nie ma jeszcze szczegółów, jak to powiadomienie będzie wyglądać dla użytkowników.

Chociaż prezydent ma wiele pulpitów, z których może mówić, nie można zaprzeczyć, że Twitter jest głównym narzędziem komunikacji prezydenta po tych czterech latach. Te konta mają również znaczące następstwa do odbudowania: @POTUS miał 33 miliony obserwujących, @WhiteHouse miał 26 milionów, @FLOTUS miał 16 milionów, a @PressSec miał 6 milionów w grudniu.

Konto @POTUS Donalda Trumpa zostanie przemianowane na @ POTUS45 i zostanie „zamrożone”. Dziennik zgłoszone. Pierwotnie kontrolowałby @realDonaldTrump, choć z mniejszą liczbą zabezpieczeń niż wcześniej, gdyby Twitter nie zakazał mu podżegania do przemocy 8 stycznia.

Aktualizacja 22 grudnia, 17:23 ET: Ta historia została zaktualizowana o nowe szczegóły z Twittera dotyczące przenoszenia kont.

Aktualizacja, 20 stycznia, godz. 12:15 ET: Twitter przeniósł teraz konta prezydenckie.



Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook