Różności i nowinki technologia

Zhakuj swój własny e-papierowy smartwatch za pomocą tego zestawu open source za 50 USD

Jeśli kiedykolwiek chciałeś być jak Steve Wozniak i mieć swój własny, robiony na zamówienie, geekowski zegarek, Squarofumi (stylizowane SQFMI) może mieć produkt dla Ciebie: smartwatch typu open source, zasilany Arduino z 1,54-calowym e- ekran papierowy (via Gizmodo). Nazywa się Watchy, a zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie można w pełni dostosować. Możesz go jednak używać zaraz po wyjęciu z pudełka, ponieważ PCB działa jak korpus i ma punkty do mocowania paska zegarka. A na domiar złego, to tylko 50 USD, w sprzedaży za 45 USD w momencie pisania.

Witryna SQFMI zawiera sekcje poświęcone tarczom i kopertom zegarków, ale w tej chwili oba mówią tylko „Wkrótce”, więc jeśli myślisz o tym zegarku, na pewno będziesz chciał się upewnić, że jesteś gotowy na projekt DIY . Aha, jest też fakt, że zegarek nie jest zmontowany – musisz go złożyć samodzielnie, łącząc razem wyświetlacz 200×200, płytkę drukowaną i baterię 200 mAh. Jest Wi-Fi, Bluetooth, 3-osiowy akcelerometr i cztery przyciski, których można używać do nawigacji lub innych funkcji, o których możesz marzyć.

Watchy ma sprzęt, który majsterkowiczowie mogą znać.
Grafika: SQFMI

Jeśli konieczność samodzielnego złożenia sprzętu nie onieśmiela Cię, jest jeszcze jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę: podczas gdy zegarek ma fabrycznie załadowane oprogramowanie, jeśli chcesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany w tarczy zegarka, musisz pobrać Arduino IDE i zaprogramuj je samodzielnie.

Podczas gdy niektórzy ludzie mogą być zniechęceni całą pracą wymaganą do uruchomienia zegarka, dla niektórych osób podejście do samodzielnego tworzenia oznacza, że ​​będą w stanie uzyskać dokładnie to, czego chcą. Jeśli chcesz mieć zegarek z kopertą, która wygląda jak iPod lub Game Boy, z dopasowanym interfejsem, możesz wydrukować kopertę 3D i samodzielnie zakodować tarczę zegarka. Jest to rodzaj wolności, którego prawdopodobnie nie uzyskasz w przypadku większości komercyjnych smartwatche, chociaż zegarki Tizen i Wear OS oferują tarcze do pobrania.

Szacunki SQFMI dotyczące żywotności baterii zależą od twojego przypadku użycia – mówi, że jeśli tylko zachowujesz czas, powinieneś mieć od pięciu do siedmiu dni, ale jeśli często pobierasz dane, możesz zobaczyć tylko dwa do trzech. Jednak jego otwarty charakter oznacza, że ​​zawsze możesz włożyć do niego większą baterię lub spróbować dokonać pewnych optymalizacji oprogramowania, jeśli są funkcje, które chcesz wyciąć.

Zegarek wykorzystuje ESP32 SOC, który można zaprogramować za pomocą Arduino i MicroPythona.
: SQFMI

Jeśli szukasz tego rodzaju projektu kodowania / majsterkowania, Watchy jest sprzedawany na Tindie. Radziłbym tylko zajrzeć na stronę internetową SQFMI, aby upewnić się, że ilość dostępnej dokumentacji jest wystarczająca, aby rozpocząć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook