Nowości

Znikające tweety na Twitterze, zwane flotami, są teraz dostępne dla wszystkich

We wtorek Twitter ogłosił globalną premierę „Floty”, efemerycznej funkcji tweetującej, którą po raz pierwszy ogłoszono na początku tego roku i przetestowano na różnych rynkach na całym świecie.

Teraz każdy mobilny użytkownik Twittera, niezależnie od tego, gdzie mieszka i na jakiej platformie się znajduje, będzie miał dostęp do znikającej funkcji przesyłania wiadomości, która będzie znajdować się na górze osi czasu w rzędzie dymków przypominających historie. Twitter ma nadzieję, że nowa funkcja pomoże zmniejszyć presję związaną z tweetowaniem, umożliwiając użytkownikom wyrażanie bardziej swobodnych myśli i uczuć, a jednocześnie mniej przejmując się mówieniem czegoś głębokiego lub gromadzeniem polubień i retweetów. Floty zaczęły być wdrażane dzisiaj na Androida i iOS i powinny być dostępne dla wszystkich w nadchodzących dniach, twierdzi firma.

„Dzięki naszym testom w Brazylii, Włoszech, Indiach i Korei Południowej dowiedzieliśmy się, że Fleets pomogło ludziom poczuć się bardziej komfortowo, dołączając do rozmowy – widzieliśmy, jak ludzie z Fleets rozmawiają więcej na Twitterze” – wyjaśniają dyrektor ds. Projektowania Joshua Harris i menedżer produktu Sam Haveson w post na blogu. „Ci, którzy dopiero zaczęli korzystać z Twittera, uznali Fleets za łatwiejszy sposób dzielenia się tym, co myślą. Ponieważ Floty znikają z widoku po dniu, pomagały ludziom czuć się bardziej komfortowo, dzieląc się osobistymi i przypadkowymi przemyśleniami, opiniami i uczuciami ”.

Na najbardziej podstawowym poziomie Fleets to klon Stories, zapożyczający wszystkie najlepsze pomysły wdrożone przez Instagram i Snapchat. Możesz udostępniać tekst, odpowiadać na tweety innych osób lub publikować filmy z tym samym kolorem tła i nakładanymi opcjami tekstowymi, które otrzymujesz w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości z funkcjami efemerycznymi, a każda wiadomość znika po 24 godzinach. Możesz również odpowiadać na floty innych osób, dotykając jednej z nich i wysyłając bezpośrednią wiadomość lub emoji do twórcy, co rozpocznie rozmowę DM, podobnie jak działa proces odpowiadania na historię na Instagramie. Twitter twierdzi, że w pewnym momencie w przyszłości wprowadzi również naklejki i transmisje na żywo.

W tej chwili firma twierdzi, że nie będzie żadnego wskaźnika, jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu jednej z twoich flot, a każdy, kto podąży za tobą, będzie mógł zobaczyć, co flotujesz, odwiedzając twój profil, jeśli nie od razu zobaczy twoją bańkę na górze oś czasu. Dlatego myślenie o flotach jako o lekarstwie na wszystkie problemy kultury oburzenia w mediach społecznościowych lub skłonności platformy do kierowania dużej liczby indywidualnych działań w kierunku jednego celu nie jest do końca słuszne – co potocznie nazywamy „skalowaniem”, nakładaniem na stosy lub anulowaniem lub jakakolwiek nazwa lub fraza, którą chcesz dołączyć, aby na krótko stać się internetowym workiem treningowym.

: Twitter

Ale to, w czym Fleets wydaje się prawdopodobnie pomóc, to podzielenie ogromnej ilości opinii, które są sprzedawane na Twitterze co minutę każdego dnia, na bardziej przyswajalne formaty. Może to spowodować zmiany w sposobie komunikacji na platformie. Niewątpliwie niektórzy użytkownicy będą próbowali przesuwać granice tego, co można powiedzieć lub pokazać we flocie w porównaniu z tweetem. Twitter z pewnością stanie przed nowymi wyzwaniami dotyczącymi moderacji przy podejmowaniu decyzji, czy napisać nowe zasady lub zmodyfikować je w celu zwalczania, powiedzmy, nękania lub dezinformacji, które pojawiają się we Flotach.

Ale większość z nas może po prostu użyć Floty, aby wysłać jednorazową reakcję lub gorące ujęcie i pozwolić mu wygasnąć w pustce, tak jak większość głupich opinii i tak to robi, tak jak Instagram Stories pozwala ci udostępniać niedopracowane i (ośmielę się powiedzieć) ulotne fragmenty nasze codzienne życie, które nie musi być formowane ani filtrowane do perfekcji.

To oczywiście przy założeniu, że ludzie na Twitterze rzeczywiście chcą korzystać z tej funkcji i faktycznie postępować zgodnie z nią w jakikolwiek znaczący sposób. Część wspaniałych historii przejęcia mediów społecznościowych, które Snapchat nieumyślnie zapoczątkował ponad pół dekady temu, oznaczało, że produkty i usługi, które nigdy nie wymagały efemerycznych wiadomości, i tak je otrzymały – od głównej aplikacji Facebooka po YouTube, a nawet LinkedIn. Te klony Stories mogą pozostać, ale nieuchronnie stają się miastami-widmami.

Nie jest od razu jasne, że Twitter potrzebuje własnej wersji Stories. Ale jeśli jakakolwiek platforma może skorzystać na znikających wiadomościach, które obniżają stawki i promują być może zdrowszą i bardziej bezstresową komunikację, jest to platforma mediów społecznościowych, z której urzędujący prezydent USA aktywnie korzysta, aby podważyć wyniki wyborów. Jeśli nie możemy lub nie wylogujemy się w 2020 roku, wszyscy musimy trochę się wyluzować – i może ulotność jest jednym ze sposobów, aby to zrobić i uczynić internet bardziej znośnym.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook