Oprogramowanie

Zoom uruchamia rynek płatnych wydarzeń i nowych integracji aplikacji innych firm

Aplikacja do wideokonferencji Zoom stara się utrzymać swój sukces dzięki dwóm dużym nowym funkcjom: rynkowi OnZoom, który pozwoli użytkownikom planować i zarabiać na wirtualnych wydarzeniach, oraz nowym sposobom aplikacji biznesowych, takich jak Asana i Box, aby zintegrować swoje towary bezpośrednio z następnymi Zoom call.

Po pierwsze, OnZoom. To platforma „odkrywania wydarzeń i zarabiania”, która ułatwi wyszukiwanie wirtualnych wydarzeń w całej gamie kategorii, mówi Zoom – od lekcji gotowania, przez wykłady, po stand-up i nie tylko. Zasadniczo każde wydarzenie lub działanie, które mogłeś już robić za pomocą Zoom (lub innego oprogramowania do wideokonferencji) będzie dostępne z wbudowanymi narzędziami do sprzedaży biletów, planowania i promocji.

Organizatorzy będą potrzebować płatnego konta Zoom do organizowania wydarzeń, ale każdy może je oglądać. Liczba uczestników będzie jednak ograniczona przez płatne konto organizatora do maksymalnie 1000 uczestników. Płatności będą przetwarzane za pośrednictwem systemu PayPal lub karty kredytowej, a bilety na wydarzenia można kupić jako prezenty. OnZoom jest obecnie dostępny w USA w wersji beta i zostanie rozszerzony na cały świat w 2021 roku.

Mniej ekscytująca, ale bardziej praktyczna jest integracja aplikacji zewnętrznych Zoom bezpośrednio z połączeniami. Oznacza to, że będziesz mógł wykonywać takie czynności, jak dostęp do zadań w Asanie lub dokumentów przechowywanych w Dropbox bez przełączania się do innego okna. W akcie nieznośnej marki korporacyjnej Zoom zdecydował się nazwać te integracje stron trzecich „Zapps”, ale postaramy się to zignorować.

Zoom twierdzi, że ponad 35 firm tworzy takie aplikacje, w tym Asana, Atlassian, Box, Cameo, Chorus, Coda, Coursera, Docket, Dot Collector, Dropbox, Gong, Hubspot, Kahoot, Kaltura, LoomieLive, LucidSpark, Miro, Mural, PagerDuty , Pitch, Remix Labs, Rev, Salesforce, ServiceNow, Slack, Slido, Superhuman, SurveyMonkey, Thrive Global, Unsplash, Woven, Wrike, WW i Zendesk. Nie jest jednak jasne, kiedy każdy z nich będzie dostępny.

„Zapps pomaga ujawnić wszystkie aplikacje potrzebne do produktywności i umożliwia swobodny przepływ informacji między zespołami przed, w trakcie i po spotkaniu” – powiedziała firma w komunikacie prasowym. „Pomyśl o Zapps jako sklepie z aplikacjami dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz – na spotkaniu Zoom, czacie, webinarium, rozmowie telefonicznej, a nawet w katalogu kontaktów”.

Jedną z godnych uwagi integracji ze stroną trzecią, wśród zwykłych podejrzanych o produktywność korporacyjną, jest Kahoot – platforma edukacyjna popularna w szkołach (i poza nimi) do tworzenia quizów. Zintegrowanie Kahoot bezpośrednio z Zoomem może sprawić, że quiz będzie płynniejszy. Więc jeśli tej zimy zmierzasz do zamknięcia, przynajmniej możesz użyć Zoom Zapp Kahoota, aby zorganizować szybki wirtualny quiz, podczas gdy pandemia szaleje. W jakim świecie żyjemy.

Integracje aplikacji innych firm Zoom („Zapps”) będą dostępne na głównym pasku zadań podczas połączeń.
Obraz: Zoom

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook