FotoGryTelefony

ZTE planuje wypuścić w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z kamerą pod wyświetlaczem

Jeśli chcesz teraz kupić telefon z przednim aparatem pod wyświetlaczem, nie masz szczęścia. Chociaż kilka firm przetestowało tę funkcję, żadna jeszcze nie wysłała jej do konsumentów. Ale to powinno się wkrótce zmienić, ponieważ ZTE chce zostać pierwszą firmą, która w przyszłym miesiącu będzie produkować i sprzedawać telefon z kamerą pod wyświetlaczem.

Axon 20 5G zadebiutuje w Chinach 1 września. ZTE zauważa w swoim komunikacie prasowym, że „wszyscy główni gracze w branży” pracują nad kamerami pod wyświetlaczem, ale planuje jako pierwszy wydać smartfon z tą funkcją. Według ZTE Axon 20 5G jest „pierwszym na świecie masowo produkowanym smartfonem 5G”.

: ZTE

W ciągu ostatniego roku kilka firm drażniło smartfony z kamerami pod wyświetlaczem. Oppo i Xiaomi pokazały prototypowe smartfony z przednią kamerą ukrytą pod ekranem w 2019 roku. Xiaomi wyjaśniło, że jej kamera pod wyświetlaczem byłaby osadzona w górnej części urządzenia i pokryta „specjalnym szkłem nisko odblaskowym z wysokim przepuszczalność ”, dzięki czemu wyświetlacz staje się przezroczysty do robienia zdjęć. Oppo pokazało prototypową budowę swojego pierwszego telefonu z tą funkcją ludziom na MWC Szanghaj w 2019 roku, ale wymagało to pracy. Tak jak Engadget napisał w swoim praktycznym artykule z 2019 roku, że aparat ma „sporą ilość mgieł”.

Od kilku lat firmy kierują się w stronę smartfonów z ekranami od krawędzi do krawędzi. Zamiast zajmować część powierzchni ekranu przednią kamerą, niektóre firmy próbowały wysunąć przednią kamerę z górnej części telefonu. Niedawno Lenovo wypuściło nowy telefon do gier, który zawiera wysuwany aparat do robienia selfie z boku telefonu. Ale kamery pod wyświetlaczem oferują bardziej eleganckie rozwiązanie, bez ruchomych części wewnątrz telefonu.

ZTE nie ujawniło jeszcze, ile będzie kosztował Axon 20 5G lub czy pojawi się w innych krajach. Chińska firma telekomunikacyjna również nie podała szczegółów specyfikacji telefonu, ale niedawne notowanie chińskiego regulatora TENAA, jak zauważył XDA-Developers, twierdzi, że Axon 20 5G będzie zawierał 32-megapikselowy aparat przedni, 64-megapikselowy aparat tylny, 8-megapikselowy aparat tylny i parę dwóch-megapikselowych aparatów tylnych. Inne specyfikacje, o których mówi się w telefonie, obejmują 6,92-calowy wyświetlacz HD OLED i do 12 GB pamięci RAM.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook