Różności i nowinki technologia

Zwolnienia w AT&T są kontynuowane z 600 zwolnieniami w Warner Bros. i HBO

Logo AT&T widoczne na oknie i drzwiach budynku.
Powiększać / Znak i logo AT&T na Main Street podczas festiwalu filmowego w Sundance 23 stycznia 2020 r. W Park City w stanie Utah.

Getty Images | Mat Hayward

Dział WarnerMedia firmy AT&T planuje zwolnić setki pracowników w ramach najnowszego cięcia kosztów AT&T. „Oczekuje się, że Warner Bros. rozpocznie zwolnienia około 650 osób od poniedziałku, według osób zaznajomionych z tą sprawą, podczas gdy HBO zwolni od 150 do 175 pracowników. Rzecznik WarnerMedia odmówił komentarza”, poinformował wczoraj Variety.

Liczby podane w Variety mogą być nieco za wysokie. Źródło posiadające wiedzę na temat zwolnień w AT&T powiedziało Arsowi, że rzeczywista liczba to około 600 miejsc pracy w całym WarnerMedia, w tym w Warner Bros., HBO i Turner.

Zwolnienia nastąpiły kilka dni po tym, jak dyrektor generalny WarnerMedia, Jason Kilar, ogłosił wstrząsy, w tym odejście trzech dyrektorów i zwiększony nacisk na nową usługę transmisji strumieniowej AT&T HBO Max. Kilar szczegółowo opisał zmiany w wewnętrznej notatce opublikowanej w piątek przez CNBC.

Przychody WarnerMedia spadły we wszystkich obszarach

W swoim raporcie zysków za drugi kwartał 2020 r. AT&T podało, że przychody HBO wyniosły „1,6 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 5,2 procent rok do roku, co odzwierciedla spadek przychodów z subskrypcji, treści i innych przychodów”. Koszty operacyjne HBO wyniosły „1,5 miliarda dolarów i wzrosły o 32,5 procent rok do roku, głównie z powodu wyższych kosztów programowania i wydatków związanych z HBO Max”. Dochód operacyjny HBO wyniósł 113 milionów dolarów, co oznacza spadek o 80,3 procent.

Przychody Warner Bros. w drugim kwartale wyniosły 3,3 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 3,9 procent rok do roku, częściowo z powodu „odroczenia emisji kinowych w związku z zamknięciem kin”, powiedział AT&T. Dochód operacyjny Warner Bros. wzrósł jednak o 43,9% do 633 mln USD, ponieważ koszty operacyjne jednostki spadły o 11,1% do 2,6 mld USD „głównie z powodu przerwy w produkcji i niższych kosztów marketingu”.

Przychody Turnera w drugim kwartale wyniosły 3 miliardy dolarów, „co oznacza spadek o 12,4 procent rok do roku z powodu spadku przychodów z reklam i subskrypcji”. Do spadku przyczyniły się niższe przychody z regionalnych sieci sportowych w czasie pandemii. Koszty operacyjne Turnera wyniosły 1,4 miliarda dolarów i spadły o 37,2 procent rok do roku, „głównie z powodu niższych kosztów programowania i marketingu związanych z zawieszeniem sportu”. Dochód operacyjny Turnera wyniósł 1,6 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 36,2 procent.

Oddział Comcast NBCUniversal również redukuje miejsca pracy.

AT&T zwolniło już ponad 41000 miejsc pracy od 2017 roku

AT&T przejęło Time Warner Inc. w czerwcu 2018 r., Po pokonaniu pozwu Departamentu Sprawiedliwości USA, w którym zarzucano, że fuzja zmniejszy konkurencję i podniesie ceny telewizji. AT&T obecnie spotyka się ze skargą od AMC Networks, która w zeszłym tygodniu powiedziała Federalnej Komisji Łączności, że usługi AT&T DirecTV i U-verse TV dyskryminują AMC, jednocześnie faworyzując własne nieruchomości AT&T, takie jak HBO. AT&T powiedział hollywoodzkiemu Reporterowi, że skarga AMC jest „całkowicie bezpodstawna” i że AT&T „traktuje”[s] wszyscy programiści uczciwie i będą nadal współpracować z AMC Networks, aby udostępniać jej zawartość za rozsądną cenę dla naszych klientów ”.

Pod koniec 2017 roku Time Warner zatrudniał około 26 000 pracowników, pięć i pół miesiąca przed sfinalizowaniem jego przejęcia przez AT&T.

W całej firmie AT&T zwolniło ponad 41 000 miejsc pracy od końca 2017 r., Pomimo lobbowania na rzecz obniżki podatków, którą ówczesny dyrektor generalny Randall Stephenson twierdził, że AT&T wykorzystałaby do stworzenia „7 000 miejsc pracy dla osób wprowadzających włókna [the] ziemi. ”Te 41 000 miejsc pracy nie obejmuje wykonawców, których AT&T również zrzuca.

W czerwcu 2020 roku związek pracowników komunikacji w Ameryce powiedział, że AT&T zlikwiduje kolejne 3400 związkowych miejsc pracy ze swoich przewodowych sieci szerokopasmowych i sieci telefonicznej, a także zamknie 250 bezprzewodowych sklepów detalicznych. AT&T powiedział wówczas Ars, że eliminuje jeszcze większą liczbę pracowników spoza listy płac.

Według ostatniego raportu o dochodach AT&T zatrudniało 243 350 pracowników. Firma od czasu zakupu Time Warner stara się zmniejszyć zadłużenie. Długoterminowe zadłużenie firmy wyniosło 153,4 mld USD na 30 czerwca 2020 r., W porównaniu z 168,5 mld USD w połowie 2018 r.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook