GryRTV

Zyski Microsoft w drugim kwartale 2021 r .: silny wzrost w Xbox i Surface

Microsoft opublikował dziś drugi kwartał wyników finansowych za 2021 r., Odnotowując przychody w wysokości 43,1 miliarda USD i dochód netto w wysokości 15,5 miliarda USD. Przychody wzrosły o 17 procent, a dochód netto o 33 procent. Widzieliśmy imponujący wzrost w zakresie usług Surface, Xbox i usług związanych z chmurą w poprzednim kwartale firmy Microsoft i tym razem jest bardzo podobnie.

Rynek komputerów osobistych właśnie przeżył pierwszy duży wzrost od 10 lat, z około 300 milionami wysyłek urządzeń w 2020 roku. Pandemia wpłynęła na sposób, w jaki wiele osób pracuje lub uczy się, a wielu z nich zdecydowało się na laptopy, aby kontynuować pracę zdalną.

Przychody Microsoft non-pro OEM dla producentów OEM wzrosły o 24 procent, odzwierciedlając popyt ze strony konsumentów. Całkowite przychody z OEM systemu Windows, w tym licencje pro, wzrosły łącznie o 1 procent, prawdopodobnie z powodu silnego harmonogramu aktualizacji systemu Windows 7 dla firm.

Konsole Xbox nowej generacji firmy Microsoft.
: Vjeran Pavic / The Verge

To pierwszy kwartał sprzedaży konsol Microsoft Xbox Series X i Series S. Chociaż oba zadebiutowały pod koniec kwartału (10 listopada), Microsoft twierdzi, że przychody ze sprzętu wzrosły o 86 procent dzięki konsolom nowej generacji.

Przychody z treści i usług Xbox również wzrosły o 40 procent w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Gry były niezwykle popularne przez cały 2020 rok, a wiele z nich wyraźnie zwróciło się w czasie pandemii do Xbox Game Pass i usług takich jak xCloud. To spowodowało wzrost ogólnych przychodów Microsoftu z gier o 51 procent.

Po stronie Surface w tym kwartale zadebiutowały również zaktualizowane Surface Pro X i Surface Laptop Go firmy Microsoft. Przychody z powierzchni wzrosły o trzy procent, ale teraz po raz pierwszy w historii jest to biznes o wartości 2 miliardów dolarów. Microsoft właśnie ogłosił również zaktualizowane urządzenie Surface Pro 7 Plus, dostępne tylko dla firm i szkół. Nowy model zawiera większą baterię, procesory Intel 11. generacji, wymienny dysk SSD i LTE.

Linia Microsoft Surface Laptop 3.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Liczba subskrybentów platformy Microsoft 365 Consumer również wzrosła do 47,5 miliona, co stanowi 28-procentowy wzrost. Firma Microsoft koncentruje się na usługach Teams i Microsoft 365 dla konsumentów, podejmując w zeszłym roku ponowną próbę przyciągnięcia większej liczby subskrybentów.

Usługi w chmurze nadal stanowią duży wzrost przychodów firmy Microsoft dzięki ogólnej pandemicznej zmianie zachowań związanych z pracą i uczeniem się. Wzrost przychodów z Office 365 Commercial wzrosła o 21 procent. Przychody z produktów serwerowych i usług w chmurze również wzrosły o 26 procent, ponieważ więcej firm polega na usługach w chmurze. Przychody z platformy Azure wzrosły o 50 procent.

Firma Microsoft planuje przeprowadzić rozmowę telefoniczną z inwestorami o godzinie 17:00 czasu wschodniego i zaktualizujemy ten artykuł o wszelkie istotne informacje.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook